Могилянка має нового президента

Академічна конференція Києво-Могилянської академії обрала новим президентом університету Сергія Квіта.


Новим президентом Києво-Могилянської академії став Сергій Миронович Квіт. Вибори президента відбулися 29 червня 2007 року на 16 сесії Академічної конференції НаУКМА – вищого колегіального органу самоврядування університету. 

На посаду президента НаУКМА, крім Сергія Квіта, балотувався також віце-президент з науково-навчальних студій НаУКМА Володимир Моренець. Кандидати представили академічній громаді програми та відповіли на запитання. 

В'ячеслав Брюховецький, що раніше вирішив залишити посаду президента Академії, не надав у своїй промові переваги жодному кандидатові, зазначивши, що "обидва претенденти на посаду президента НаУКМА – достойні кандидатури, що ця посада вимагатиме від них повної самовіддачі і тяжкої повсякденної праці". 

Перший президент НаУКМА водночас побажав своєму наступникові зберегти закладені ним засади Академії, а саме - прозорість умов вступу, український дух, свободу могилянського життя; рівняння на найкращі світові університети та "перехід від навчально-наукового до науково-навчального закладу".

За наслідками таємного голосування за Сергія Квіта проголосувало 219 делегатів конференції (51,7% від загальної кількості обраних делегатів на конференцію), за Володимира Моренця - 139 (32,8%).

Призначити Квіта на посаду має Кабінет міністрів, отримавши відповідну рекомендацію Академічної конференції. 

Інавґурація нового президента Національного університету "Києво-Могилянська академія" відбудеться на церемонії посвяти в спудеї НаУКМА 31 серпня 2007 року. 

Цікаво, що думка Академічної конференції (учасники якої - переважно викладачі та співробітники університету) збіглася з думкою студентів. 


Так, в опитуванні, яке проводилося на "Бонеті" (неформальний сайт спільноти НаУКМА, аудиторію якого становлять переважно студенти та випускники Академії), за Квіта проголосувало ще більше - понад 85%, а за Моренця - лише 14% (загалом взяло участь у голосуванні 135 відвідувачів сайту). 

Сергій Миронович Квіт є деканом факультету соціальних наук та соціальних технологій НаУКМА. До того був засновником магістерської програми з журналістики в НаУКМА та директором Могилянської школи журналістики. Також він є засновником і президентом Центру медіареформ. До переходу на роботу до Києво-Могилянської Академії працював у Державному комітеті з інформаційної політики, а також викладав в Університеті ім. Шевченка. Був головним редактором журналу "Українські проблеми". Професор НАУКМА, доктор філологічних наук та доктор філософії Українського Вільного університету в Мюнхені. Закінчив факультет журналістики університету ім.Шевченка. Народився 1965-го року в Ужгороді, до вступу в університет мешкав у Львові. Має дружину та доньку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: