Молдова і України зняли залізничну блокаду Придністров'я

Пасажирського сполучення Кишинів - Одеса - Кишинів через територію Придністров'я відновлено тимчасовою угодою.

Молдова і України з 1 жовтня 2010р. відновлюють рух пасажирського потяга Кишинів - Одеса - Кишинів через територію Придністров'я, перерваний чотири роки тому.

Як повідомив на прес-конференції в Кишиневі віце-прем'єр з реінтеграції Молдови Віктор Осипов, відновлення пасажирського сполучення передбачається тимчасовою угодою, яку підписали раніше адміністрації залізниць Молдови, України та Росії.

Відкриття руху пасажирського потяга Кишинів - Одеса - Кишинів Осипов назвав великим досягненням у врегулюванні придністровського конфлікту, першим кроком на шляху відновлення руху пасажирських потягів, раніше слідували через Придністров'я, чого так давно чекають жителі обох берегів Дністра.

Нагадаємо, вантажний і пасажирський залізничний рух через Придністров'я було повністю зупинено 4 березня 2006р., Після того як влада Молдавії і України ввели нові правила проходження вантажів через молдавсько-український кордон, що передбачають обов'язкову наявність у придністровських товарів молдавського митного оформлення. Припинення пропуску вантажів, оформлених придністровською митницею, в Тирасполі розцінили як економічну блокаду Придністров'я і блокували залізничний рух через регіон. У цій ситуації Молдова перенаправила через північ республіки, в обхід Придністров'я, всі пасажирські та вантажні потяги, які слідували транзитом по території цього регіону з країн СНД до Молдови і в зворотному напрямку. У результаті шлях подовжився на 500 км, також істотно збільшилася вартість транспортування вантажів і знизилися обсяги вантажоперевезень, оскільки пропускна здатність "північного молдавського шляху" в два рази нижче придністровського.

Згодом, згідно з домовленостями глав залізниць Молдови, Росії та Україні, через територію Придністров'я почали здійснюватися транзитні вантажні залізничні перевезення, відновив свою роботу один пасажирський потяг сполученням Москва - Кишинів. Решта вантажні та пасажирські потяги, як і раніше йшли через північ Молдови. Тирасполь раніше неодноразово пропонував повністю відновити вантажний і пасажирський залізничний рух через територію Придністров'я.

Ділянка Придністровської залізниці входить до складу IX пан'європейського транспортного коридору, тому у відновленні повноцінного руху через Придністров'я тут зацікавлене не тільки Придністров'я, а й Україна, Росія і Євросоюз. 8 вересня 2010р. уряд Молдови ухвалив рішення, яке дозволяє Придністров'ю експортувати вантажі залізницею через придністровську ділянку молдавсько-українського кордону, а не через північ республіки, в обхід Придністровського регіону, як це було передбачено раніше.

Читайте також:

Права українців утискаються не лише в Росії, але й у Молдові

Дострокові парламентські вибори в Молдові відбудуться 21 листопада

Референдум у Молдові провалився: парламенту загрожує розпуск

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: