Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Молитися за тих, хто робить підлість": у незаконно збудованому храмі РПЦ в центрі Києва відреагували на депортацію настоятеля

"Молитися за тих, хто робить підлість": у незаконно збудованому храмі РПЦ в центрі Києва відреагували на депортацію настоятеля

Владику Гедеона не впустили в Україну по його поверненні з США.

Затриманий в аеропорту "Бориспіль" представник Російської православної церкви Гедеон, в миру Юрій Харон, залишив Україну. Він вилетів до Франкфурта, звідки і прибув рейсом напередодні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За результатами перевірки, проведеної на підставі листа СБУ, у червні 2018 року було скасовано як рішення про реєстрацію громадянином України вказаної особи, так і рішення про видачу паспортів громадянина України. Гедеон, окрім українського, мав іще кілька громадянств, хоча це заборонено законами нашої держави, тож Харон вилетів назад – у Франкфурт, де був транзитом після двотижневої поїздки до США. Туди він літав скаржитися на нібито репресії в Україні. "Це  дійсно схоже на притиснення, тому що владика був на минулому тижні в конгресі США", - заявив протодиякон РПЦ Антоній.

Відео Громада Московського патріархату називає депортацію Гедеона підлістю

Полетів туди, звідки прилетів. Затриманий напередодні в аеропорту "Бориспіль" представник російської православної церкви Гедеон залишив Україну. З Франкфурта до України вилетів за американським паспортом, а прикордонникам у Борисполі показав уже український. З'ясувалося, громадянств у Харона декілька, але українського його позбавили, отже, паспорт був недійсним. 

Громада Московського патріархату називає депортацію Гедеона підлістю

В Україні Гедеон засвітився у низці скандалів. Зокрема, погрожував Тетяні Сосновській – директорці музею історії України, на території якого незаконно зведений так званий "Десятинний монастир". Журналісти викрили у намісника "монастиря" наявність двох квартир у столиці, а також автомобіля  Porsche Cayenne. У своїх проповідях він заперечував існування української нації, називаючи українців і росіян одним народом.

Будова, настоятелем якої був Гедеон, залишилася на тому ж місці, і журналістам там не раді. Про депортацію настоятеля тамтешні працівники вже знають, однак працюють і далі. "Жити будемо і молитися за тих, хто таку підлість робить", - кажуть там. Підлістю називають депортацію настоятеля, хоча самі залишаються у незаконно збудованому храмі. Понад 10 років тому громада Московського патріархату на цьому місці встановила тимчасовий намет, потім з'явилася дерев'яна капличка, яку згодом обклали каменем і зробили фундамент. Власник землі, Національний музей історії, назвав це самозахопленням. "Було встановлено те, що відсутні підстави для державної реєстрації цього нерухомого майна. І ми звернулись до адміністративного суду з позовом про скасування рішення про державну реєстрацію", - пояснив провідний юрисконсульт музею Іван Ангелін.

Храм неодноразово вимагали знести. Спочатку приходили активісти з організації С14. Двох архітекторів, які облили двері споруди займистою сумішшю, затримали, а прокуратура відкрила проти них кримінальне провадження, згодом чоловіків відпустили на поруки нардепів. Петиція за знесення незаконного храму на сайті КМДА набрала необхідну кількість голосів, відбувся великий мітинг киян з цією ж вимогою – знести храм. Тим часом музей історії бореться із незаконною спорудою на своїй території у судах, проте засідання постійно переносять, справу то припиняють, то повертають до суду.

Кореспондент ТСН Інна Власова

Залиште свій коментар

Вибір редакції