Молодим українцям почали безкоштовно видавати пластикові паспорти

Вартість нової сучасної ID-картки ще не підрахована офіційно.

16-річним українцям починають видавати пластикові паспорти. Із документів необхідне лише свідоцтво про народження, анкету-заяву заповнюють представники міграційної служби, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Серед необхідних даних – інформація про себе, батьків та місце проживання. Електронний підпис та фотографію роблять на місці.

Уся процедура прийняття та оформлення документів триває не більше десяти хвилин. Виготовлятимуть документ значно довше – від десяти днів до місяця.

На пластиковій ID-картці друкуватимуть фото, ім'я, прізвище, стать, рік та місце народження. Електронний чіп, крім іншого, зберігатиме інформацію ще й про сімейний стан та місце реєстрації.

Проте термінали для зчитування цієї інформації в лікарнях та держустановах мають з'явитися тільки за кілька років. Тому зараз, окрім самої картки, молодим українцям видаватимуть ще й паперову довідку.

"Безкоштовно, це передбачено законом", - запевнив голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк.

Нині лише половина підрозділів із видачі документів мають необхідне обладнання. Тому паперовий паспорт-книжечку видаватимуть і надалі. Міняти старий на новий документ не обов'язково. Хоча пластиковий має більше ступенів захисту.

Поки що нові паспорти видаватимуть безкоштовно. Вартість адмінпослуг, бланка та держмита підрахують після змін у законодавстві. А парламентарії ще тільки мають прописати процедуру переходу від паперового до пластикового документообігу.

Днями стало відомо, що українцям спростили оформлення закордонних паспортів. Тепер міграційна служба не перевірятиме, чи немає у громадянина обмежень на виїзд з України.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Відео16-річним українцям починають видавати пластикові паспорти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: