МОН планує запустити онлайн-курс проти булінгу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Булінг – це не тільки проблема в освіті, це проблема, що проростає ще у родинах, на вулиці.

МОН спільно з Prometheus планують запустити онлайн-курс, щоб допомогти вчителям ефективно протидіяти цькуванню у школах.

Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Роман Греба, - повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«Наразі в Україні є дуже багато напрацьованого матеріалу з антибулінгу – це методичні розробки не тільки МОН, але й педагогів, громадських організацій. Зважаючи на це, ми влітку створили робочу групу при МОН, яка займається об’єднанням усіх матеріалів для онлайн-курсу. Нині він перебуває на стадії розробки, тож за кілька місяців плануємо його презентувати», - зазначив Греба.

За його словами, булінг – це не тільки проблема в освіті, це проблема, що проростає ще у родинах, на вулиці. Тому для її вирішення має бути системна робота між різними сторонами – учителями, батьками, дітьми.

«Зараз ми маємо ту ситуацію, коли діти бояться розказувати про цькування. Наші колеги з ЮНІСЕФ провели дослідження і виявилося, що понад 60 % дітей віком 11-17 років зіштовхувалися з булінгом у школі. 24 % стали жертвами цькувань, а майже 50% з них узагалі не розповідали про подібні випадки», – наголосив заступник міністра.

ВідеоШкільні травми. Чи вирішить проблему цькування дітей дітьми закон про булінг

Третьокласник Давид з Черкащини прийшов додому і втратив свідомість, перед цим розповів – його побили однолітки. Натомість вчителі іншої думки, мовляв, дитина сама травмувалась на ігровому майданчику. В той час, у Верховній Раді вже запропонували штрафувати за цькування в школі. За обзивання поганими словами – заплатити доведеться 340 гривень, колективне побиття слабшого – обійдеться в 3400. 

Шкільні травми. Чи вирішить проблему цькування дітей дітьми закон про булінг

За даними психологічної служби системи освіти у 2017 році в українських школах було понад 100 тисяч звернень до психологів від учнів, учителів, батьків щодо цькування.

«Ці цифри вражають. Саме тому МОН разом з іншими міністерствами готує план дій з антибулінгу у сфері освіти. І онлайн-курс має стати однією з важливих його складових», – зауважив Греба.

Залиште свій коментар

Вибір редакції