Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Монастир Московського патріархату виступив проти пам’ятника воїнам АТО у Холодному Ярі

Церковників не влаштовує, що монумент розташований надто близько до їхніх городів.

На Черкащині зі скандалом зводять звичний для наших часів пам’ятник полеглим бійцям на Донбасі. У серці історичного лісу Холодного Яру зведенню знака вшанування протистоїть храм Московського патріархату, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Проти патріотичного монументу виступив Мотронинський жіночий монастир. Пам’ятник пропонували встановити на межі полів і городів у найвищій точці яру, котрий уславили оспівані Тарасом Шевченком гайдамаки. "Ми на своїй землі, ми звернулися з пропозицією встановити пам’ятник. Ті, які зараз користуються землею, відмовили нам", - обурені музейники, історики, волонтери та ветерани АТО/ООС.

ВідеоХрам Московського патріархату на Черкащині виступив проти пам`ятного знаку українським бійцям

На Черкащині зі скандалом зводять звичний для наших часів пам`ятник полеглим бійцям на сході України. У серці історичного лісу Холодного Яру зведенню знаку вшанування протистоїть храм Московського патріархату.  

Храм Московського патріархату на Черкащині виступив проти пам`ятного знаку українським бійцям

Ентузіасти переконують, що до останнього пропонували церковникам домовитися, однак ті проігнорували ділові зустрічі. Тоді вирішили монтувати знак без урахування думки монастиря. Поки тривають роботи, послушниці навпроти садять город і переконують, що не розуміють, чому треба ставити пам’ятник саме поруч із їхніми полями. "Добру справу взяли б та освятили. Люди гинуть за те, щоб вони спокійно тут. Я не розумію, чого вони так", - дивуються представники бійцівського корпусу, котрі допомагають зводити знак.

Настоятелька монастиря не на камеру  пояснює свою позицію: мовляв, боїться за поле та город, котрі туристи можуть затоптати. "Це непорозуміння. Більше місця не знайшлося на Україні, тільки біля нашого можна. Ніхто не дозволяв цього пам`ятника ставити, але поставили – будемо вирішувати, що з цим робити", - каже черниця.

Скульптор на це розповідає, що гроші збирали  самі бійці, місце схвалювали разом з ними колегіально кілька історичних та музейних установ. Ініціативу пояснюють присвятою однієї з бригад Збройних Сил України саме Холодному Яру. Поки черниці обіцяють подумати про долю незрозумілого їм пам’ятника, місцеві обіцяють придивлятися за монументом хоча б перші дні. "Це треба, щоби пам’ятали їх скрізь. У нас багато хлопців із села воювали", - кажуть жителі прилеглого населеного пункту.

Кореспондент ТСН Світлана Березівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції