Монополія на ринку продажу сигарет: банківські рахунки компанії "Тедіс Україна" можуть арештувати

Монополія на ринку продажу сигарет: банківські рахунки компанії "Тедіс Україна" можуть арештувати

Фото: ТСН

АМКУ неодноразово звинувачував "Тедіс" у зловживаннях та штрафував.

Банківські рахунки компанії "Тедіс Україна" вже найближчим часом можуть арештувати. Маловідомого більшості українців дистриб'ютора тютюнової продукції Антимонопольний комітет ще 2019 року оштрафував аж на три з лишком мільярди. Втім, сама компанія штраф платити відмовилася і оскаржила його у суді.

Господарський суд Києва ухвалив арештувати рахунки компанії "Тедіс Україна". Рішення опублікували у Єдиному судовому реєстрі. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Першими про нього заговорили самі фігуранти ухвали.

"Вважаємо таке рішення суду повністю незаконним та будемо його оскаржувати", - йдеться в офіційній заяві компанії.

ТОВ "Тедіс Україна" пов'язують із бізнесменом Борисом Кауфманом. АМКУ неодноразово звинувачував "Тедіс" у зловживаннях та штрафував. Мовляв, тривалий час вона була єдиною, хто міг купувати продукцію у сигаретних компаній. Інші ж гравці на ринок банально не могли втрапити і мали купувати все у посередника.

"Компанія заробляла навіть більше, аніж виробники тютюнової продукції разом узяті", - казав тодішній глава АМКУ Юрій Терентьєв.

2019 року Антимонопольний комітет наклав рекордний штраф на компанію та виробників. Сумарно 6,5 млрд грн. Однак жодна із них і досі цей штраф не сплатила.

"Оскільки штраф не був сплачений у відведений законом час, ми були вимушені звернутися до суду і там автоматично ухвалили рішення. Частково задовольнили наше прохання", - повідомив директор Юридичного департаменту АМКУ Геннадій Яворовський.

Згідно з ухвалою, виконавча служба має арештувати усі рахунки "Тедіса" у банках. Втім, ще учора компанія повідомила: вона працює у звичному режимі.

Банківські рахунки компанії "Тедіс Україна" можуть арештувати

Банківські рахунки компанії "Тедіс Україна" можуть арештувати

ТСН звернулася до Антимонопольного комітету, аби там прокоментували ситуацію. У АМКУ пояснили, що рішення у реєстрі опублікували лише в понеділок. У вівторок юристи отримали ухвалу на руки і вже її опрацьовують.

"Уже найближчим часом ми передамо документи у виконавчу службу, аби там почали процес примусового стягнення", - сказав Геннадій Яворовський.

Разом із тим у господарському суді столиці і досі тривають численні розгляди скарг тютюнових виробників та компанії дистриб'ютора. Вони намагаються оскаржити штраф. У середу, 15 липня, відбулося чергове засідання. Однак фінального рішення суд так і не ухвалив.

Повʼязані теми:

Наступна публікація