Мороз не має влади?

За словами заступника голови Секретаріату Ігоря Пукшина, спікер ВР не має права публікувати жодних актів за своїм підписом.

Секретаріат президента
Архів
(Фото: gazeta.lviv.ua)

Опублікування 19 червня 2007 року в газеті "Голос України" за підписом голови ВР Олександра Мороза Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (з позначкою "Фотокопії тексту Закону") "здійснено з порушенням Конституції України". 

Про це заявляє заступник глави Секретаріату президента України Ігор Пукшин. Виходячи з вимог ст. 88 Конституції, неповноважність парламенту України (в даному випадку ВР п’ятого скликання) тягне за собою втрату повноважень її спікера. Тож, Мороз не вправі публікувати за своїм підписом будь-який акт парламенту.

Представник Секретаріату пояснив, що у зв'язку з достроковим припиненням повноваження парламентаріїв від "Нашої України" та БЮТ 3 червня поточного року Верховна рада України перестала бути повноважною. "Неповноважний орган не може приймати закони, тим паче, їх публікувати", – зазначив Пукшин.

Олександр Мороз
Архів
Олександр Мороз. (Фото: portal.rada.gov.ua)

Він розтлумачив, що голова українського парламенту (згідно ст. 94 Конституції України) вправі опубліковувати за своїм підписом закон у разі подолання Верховною радою президентського вето на документ, не підписаний главою держави протягом десяти днів від дня надходження на підпис. Тому зазначений нормативний акт було опубліковано в порушення конституційної процедури.

Враховуючи викладене, опублікування за підписом Мороза "фотокопії" прийнятих 19 червня 2007 року парламентом змін до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" не може розглядатися як опублікування в установленому Конституцією України порядку нормативних актів України. 

"Таким чином, Закон України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" залишився в незмінній редакції", – наголосив Пукшин.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: