Мороз озвучив проблеми

Спікер стверджує, що вибори фальсифікують, президент хоче стати диктатором, Європа введена в оману, а СПУ піде на вибори самостійно.

Голова Верховної Ради України V скликання Олександр Мороз стверджує, що наразі відбувається підготовка до фальсифікації результатів дострокових парламентських виборів.

Олександр Мороз
Архів
Олександр Мороз впевнений, що вибори хочуть фальсифікувати

Як повідомили УНІАН у прес-службі ВР, про це він сказав сьогодні на зустрічі з Надзвичайним і Повноважним послом США в Україні Вільямом Тейлором.

Мороз також заявив, що дострокові вибори потрібні «не для формування нового парламенту, це тільки привід для проведення референдуму щодо змін до Конституції”. “Це трагічно закінчиться для України», впевнений голова ВР V скликання.

Він наголосив на необхідності суворого дотримання Конституції з боку всіх посадових осіб і, у першу чергу, президента.

Разом з тим, сказав Мороз, «глава держави хоче абсолютної влади, авторитаризму, диктаторської моделі правління», проти чого він сам категорично висловлювався раніше.

Голова ВР наголосив на неприпустимості внесення змін до Конституції України «під конкретне прізвище».

Мороз піддав критиці останні ініціативи президента. Він зазначив, зокрема, що введення двопалатного парламенту розколе Україну, пояснивши, що унітарній державі не потрібний двопалатний парламент.

Ідея скасування депутатського імунітету, на його думку, теж абсолютно не нова. Він нагадав, що у змінах до Конституції депутатський імунітет пропонують суттєво обмежити.

При цьому він висловився за необхідність обмеження імунітету також і президента, і суддівського корпусу.

Також Олександр Мороз на сьогоднішні прес-конференції, відповідаючи на запитання про створення єдиного коаліційного блоку, заявив, що СПУ самостійно піде на вибори, якщо вони відповідатимуть чинному законодавству і Конституції.

Голова ВР нагадав, що неодноразово наголошував, що «якщо вибори будуть спонтанними, як планувалося президентом, то на знак протесту коаліція могла б піти одним блоком», а “коли цього не буде, то наша партія піде на вибори тільки самостійно».

У той же час Мороз відмовився відповідати на запитання, чи братиме він безпосередню участь у передвиборчій кампанії, якими регіонами буде їздити і на які відсотки розраховує СПУ. «Ми з вами порадимося, куди будемо їхати, поїдемо, і всі питання повирішуємо», - сказав він.

Мороз
MIGNEWS
Спікер стверджує, що його політсилі союзники на виборах не потрібні
На прес-конференції спікер також звинуватив команду президента у намаганні під прикриттям виборів провести референдум про зміни до Конституції

За словами Мороза, ситуація в Україні з боку європейських структур сприймається стереотипно, тому що це характерно для політикуму взагалі і для європейського зокрема.

Голова ВР V скликання наголосив, що сьогодні у європейських структур існує стереотип, згідно з яким вони сприймають прихід Віктора Ющенка на посаду як демократичний акт, до якого вони певною мірою долучилися.

«Сьогодні знову існує думка, що в Україні демократичний президент, який хоче шляхом дострокових виборів ще раз підтвердити демократію в Україні», - сказав Мороз.

При цьому, за словами спікера, в Європі не зважають на те, що «мова йде не про вибори як такі, а мова йде про проведення референдуму, аби ним ввести диктаторського змісту Конституцію».

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: