Мороз: Пинзеник пішов, щоб не стати "зрадником" лютого

Лідер СПУ вважає, що міністр фінансів не хотів стати "крайнім" за діяння уряду Тимошенко.

Лідер Соціалістичної партії Олександр Мороз вважає, що міністр фінансів Віктор Пинзеник не хотів брати на себе відповідальність за політику Тимошенко, тому залишив посаду.

"Відхід з уряду міністра фінансів Віктора Пинзеника - це небезпечний сигнал для економіки України, показник того, що економічний стан країни погіршується. Проте, прем'єра непокоять не економічні показники, а власний імідж", - вважає Олександр Мороз.

На його думку, "Юлія Тимошенко кожного місяця призначає відповідального за свої провали".

"Дивіться самі: у грудні винним за падіння курсу гривні вона призначила Володимира Стельмаха, в січні - вже "хлопчиком для биття" став Віктор Ющенко, якого глава Кабміну звинуватила у зриві газових переговорів і високій ціні на отримуваний газ. У лютому "крайнім" виявився голова митниці Валерій Хорошковський, якого Тимошенко звільнила за "профнепридатність", хоча ще півроку тому ставила роботу митниці за приклад. Наступним кандидатом на виліт повинен був стати Вікор Пинзенник - на нього планувалося списати всі бюджетні помилки", - сказав Мороз.

Проте, міністр попередив цей удар і першим повідомив про своє рішення піти, вважає Мороз. "Пинзеник відчув, що саме він буде призначений "зрадником" лютого, тому і визнав для себе необхідним піти з цієї "команди професіоналів". Прем'єр розуміє, що не зможе покрити бюджетний дефіцит і доведеться включати друкарський верстат, збільшуючи інфляцію. Пинзеник не хотів брати на себе відповідальність за провальну політику Тимошенко", - відзначив Мороз.

Він висловив упевненість, що кадрові ротації в Кабміні призведуть до того, що прийде нова команда "хлопчиків для биття".

Як повідомлялося, прем'єр-міністр назвала причиною розбіжностей між нею і міністром фінансів Віктором Пинзеником питання про додаткові податки для малого і середнього бізнесу під час кризи.

Вона відзначила, що найближчим часом коаліція визначиться з кандидатурою на посаду голови міністерства. 13 лютого у Верховній раді був зареєстрований проект постанови про відставку Пинзеника.

Тим часом, Віктор Ющенко вважає, що заява міністра фінансів Віктора Пинзеника має стати знаковою для самодостатніх і принципових міністрів чинного уряду. В той же час Ющенко назвав можливі кадрові перестановки в Кабінеті міністрів "посадовим торгом". Він переконаний, що нові прізвища міністрів нічого не змінять через політику прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Сьогодні, 16 лютого, спікер Володимир Литвин повідомив, що пропонуватиме парламенту завтра розглянути питання щодо звільнення Пинзеника. Лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявив, що "регіонали не голосуватимуть" за цю відставку, бо не хочуть "заважати".

Читайте також:
Ющенко закликає "принципових" міністрів піти за Пинзеником
"Регіонали" не голосуватимуть за відставку Пинзеника
Головним претендентом на крісло глави мінфіну названо Гайдука

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: