Мороз прочитав заяви депутатів НУ

Голова ВР прочитав усього 28 заяв про вихід з парламенту. Тим часом, з'явилася інформація про відкликання заяв деякими опозиціонерами.


Голова Верховної Ради України V скликання Олександр Мороз оголосив заяви депутатів-“нашоукраїнців” про вихід з фракції. 

Спікер прочитав заяви про складення повноважень депутатами від "Нашої України" Оксаною Білозір, Володимиром В'язівським, Ольгою Герасим'юк, Євгеном Гірником, Лілією Григорович, Олегом Гуменюком, Юрієм Єхануровим, Павлом Жебрівським, Едуардом Зейналовим, Олексієм Івченком, Володимиром Картуком, Миколою Катеринчуком, В’ячеславом Кириленком, Русланом Князевичем, В’ячеславом Ковалем, Богданом Костенюком, Миколою Круцем, Володимиром Лановим, Ксенією Ляпіною, Володимиром Мойсиком, Миколою Оніщуком, Михайлом Поживановим, Михайлом Полянчичем, Володимиром Поляченком, Наталією Прокопович, Станіславом Сташевським, Рефатом Чубаровим і Зіновієм Шкутяком. 

Всього було прочитано 28 заяв депутатів. Мороз наголосив, що не начитав інші заяви, оскільки вони написані однією рукою, або на друкарській машинці.

Крім того, голова ВР повідомив, що дані про цих 28 народних депутатів будуть направлені до ЦВК. 

За словами спікера, вчора депутати-"нашоукраїнці" розпочали демонстративну процедуру забирання своїх трудових книжок з відділу кадрів ВР.
 
Мороз  наголосив, що відділ кадрів міг би ще вчора віддати їм трудові книжки, але без відповідних записів. За його словами, щоб віддати депутатам трудові книжки, необхідно зачитати їхні заяви про вихід з фракцій у сесійній залі парламенту. «Це має робитися за регламентом», - сказав голова ВР.

При цьому він зазначив, що зачитав на пленарному засіданні заяви народних депутатів від «Нашої України», які не викликають жодних сумнівів.

За його словами, у зв’язку з цим Апарату ВР на основі стенограм пленарних засідань і заяв народних депутатів було доручено встановити їх беззаперечну достовірність. 

Ситуацію із заявами прокоментував лідер фракції НУ В'ячеслав Кириленко. Він заявив про неможливість відкликання депутатом заяви про складення своїх повноважень після ухвалення відповідного рішення на з'їзді партії.

"Заяву можна було відкликати до моменту, коли з'їзд ухвалив рішення", - сказав він в інтерв'ю газеті "Україна молода".

"Тепер рішення є. Воно остаточне, і Верховна Рада вже неповноважна. Якісь розмови на цю тему позбавлені сенсу", - додав Кириленко.

Наша Україна
Архів
НУ впевнена в успішній реалізації рішення свого з'їзду Фото: www.razom.org.ua

На питання, чи потраплять до виборчого списку ті шестеро депутатів, що відмовилися складати мандати, лідер "Нашої України" відповів: "Звісно, ні". 

Тим часом, складання депутатських повноважень "нащоукраїнцями" прокоментував представник Партії регіонів Василь Кисельов. Він оприлюднив інформацію про те, що близько 10 опозиціонерів відкликають свої заяви.

"Існує до десятка заяв про відкликання своїх попередніх заяв – це бютівці і нашоукраїнці", - сказав Кисельов "Українській правді".

Він додав, що регламентний комітет та секретаріат продовжать вивчати достовірність поданих заяв і спікер поступово зачитуватиме їх на сесії парламенту.

"Сьогодні вони вже не будуть розглядатися, а на наступному пленарному засіданні у вівторок ми плануємо оголосити ще багато заяв", - зазначив він.

"Заяви від БЮТ не були оголошені, оскільки до них існує набагато більше претензій, ніж до "нашоукраїнських", - наголосив Кисельов.

"Ці 28 заяв, які ми зачитали у п’ятницю, вони виконані бездоганно. До інших є питання", - пояснив депутат.

Кисельов висловив свою версію, чому "нашоукраїнці" вимагають віддати свої трудові книжки.

"Якщо вони заберуть ці книжки без запису про звільнення, то вони і далі вважатимуться народними депутатами", - припустив депутат 5-го скликання.

7 червня Верховна Рада України прийняла постанову, згідно з якою заяви про вихід з фракції можуть зачитуватися на пленарному засіданні за умови особистої присутності на ньому відповідного народного депутата.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: