Мороз пропонує спростити імпічмент

Голова ВР Олександр Мороз пропонує спростити процедуру імпічменту Президента. Це питання поставлено на порядок денний сьогоднішнього засідання ВР.

Олександр Мороз (Фото: mignews.com.ua)
MIGNEWS
Олександр Мороз (Фото: mignews.com.ua)
Голова Верховної Ради Олександр Мороз пропонує спростити процедуру імпічменту Президента. Про це сказано в проекті змін до Конституції № 3725.

Він пропонує, щоб рішення про імпічмент приймалося двома третинами голосів депутатів без попередньої процедури.

У чинній Конституції двома третинами голосів Рада висуває обвинувачення Президентові.

Потім одержує підсумки перевірки Конституційним Судом і його висновки про дотримання конституційності проведення розслідування й висновки Верховного суду про те, що в діях, у яких обвинувачений Президент, є ознаки злочину. Тільки після цього проводиться голосування про імпічмент, яке приймається конституційною більшістю.

Він пропонує доповнити підстави для ініціювання імпічменту порушенням Президентом присяги.

У чинній Конституції для старту процедури імпічменту передбачені такі підстави, як вчинення Президентом державної зради або іншого злочину.

Мороз пропонує заборонити висувати кандидатуру на виборах Президента тому, кого було зміщено з цього поста в порядку імпічменту.

Нагадаємо, цей законопроект поставлений до порядку денного 27 червня. Якщо його буде проголосовано, то він надійде в Конституційний Суд.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: