Мороз: "Рада працює законно"

На думку голови Верховної ради Олександра Мороза, парламент сьогодні є легітимним. Нинішню сесію ВР закриють орієнтовно 5 липня.

На сьогодні парламент правомочний “в усіх відношеннях”. Про це заявив голова Верховної ради України Олександр Мороз сьогодні під час погоджувальної ради. 

За його словами, парламент виконав свою частину, яка стосується процедури виходу народних депутатів із фракцій БЮТ та ”Наша Україна”. 

Водночас, Мороз наголосив, що процедура ще остаточно не завершена самими цими політичними силами. Він вважає, що мають бути проведені з’їзди цих блоків, які мають затвердити рішення з даного питання. «Нехай вирішують, і дають матеріали до ЦВК», - сказав Мороз. 

За його словами, на підставі цих рішень з’їздів ЦВК і має приймати рішення щодо припинення депутатських повноважень. Він вважає, що попередні рішення з’їздів з цього приводу до оголошення заяв на сесії ВР є неправомірними. 

Мороз повідомив, що підготує ще однин лист до Центральної виборчої комісії з приводу ситуації зі складенням депутатських повноважень представниками БЮТ та «Нашої України». За його словами, із ЦВК надійшла відповідь, де міститься посилання на те, що на сьогодні в судовому порядку вирішується питання щодо так званого “обнуління списків”. 

Верховна рада
Мороз наполягає на продовженні роботи парламенту. (Фото: portal.rada.gov.ua)

Він підкреслив, що ЦВК також посилається на закон щодо проведення позачергових виборів, який нещодавно прийняла Верховна рада, намагаючись пояснити це тим, що він ще не вступив у дію. За його словами, таким чином ЦВК намагається пояснити свою бездіяльність. 

Мороз підкреслив, що «це не аргумент, чому не працює ЦВК». Він зазначив, що ряд народних депутатів України звернулися до Генеральної прокуратури щодо бездіяльності ЦВК. 

Крім того, Олександр Мороз заявив про намір закрити чергову сесію Ради до початку сесії Організації безпеки й співробітництва в Європі (ОБСЄ), що пройде в Києві 5-8 липня.

"Очевидно, потрібно перед початком цієї асамблеї закрити сесію Верховної Ради", - сказав Мороз.

З його слів, парламентарії не зможуть працювати в пленарному режимі в цей період, тому що всі заходи, заплановані в рамках проведення цієї сесії, будуть проходити в стінах Ради.

Водночас Мороз сказав, що парламентарії, мабуть, продовжать роботу Ради в пленарному режимі після сесії ОБСЄ. 

Він нагадав, що, відповідно до Конституції, право відповідної ініціативи є в голови Ради та у 150 парламентаріїв.

"Я думаю, ми ним (правом) скористаємося", - сказав Мороз.

Як повідомлялося, 1 червня прес-служба ПППУ повідомила, що партія не збирається давати згоду на „обнуління” виборчого списку блоку «Наша Україна» на виборах 26 березня 2006 року. 

За словами керівника секретаріату ПППУ, народного депутата Льва Гнатенка, Міжпартійний з’їзд блоку «Наша Україна» відбувся без запрошення делегатів від ПППУ, а його рішення прийняті без дотримання встановлених законодавством та угодою про створення блоку процедур. 

Гнатенко також повідомив, що ПППУ подала до Київського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу, якою зупинено рішення Печерського районного суду на користь «Нашої України». 

16 червня Київський Апеляційний Адміністративний суд відмовив Партії промисловців і підприємців України в розгляді апеляційної скарги на рішення Печерського суду. За словами депутата V скликання Миколи Оніщука, це означає, що рішення Печерського суду, який визнав законним обнуління списків з’їздом Блоку «Наша Україна», вступило в законну силу. 

11 червня члени ЦВК заявили на брифінгу, що Центральна виборча комісія не може “обнулити списки” народних депутатів, а також визнати обраними нових народних депутатів через відсутність законодавчої бази. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: