Мороз уточнить повноваження влади

Голова Верховної ради оприлюднив законопроект щодо уточнення повноважень гілок влади. Спікер прагне до нового етапу конституційної реформи.

Олександр Мороз
Спікер хоче чітко знати свої повноваження. (Фото: portal.rada.gov.ua)

Голова Верховної ради України Олександр Мороз пропонує парламенту уточнити конституційні повноваження гілок влади. 

Про це сказано в законопроекті № 3725 від 26 червня "Про внесення змін до Конституції України (із вдосконалення механізму організації публічної влади)".

Цим законопроектом Мороз пропонує провести наступний етап конституційної реформи.

"Його положення, спрямовані на вдосконалення механізму функціонування державної влади, забезпечують належну реалізацію конституційного принципу поділу влади, систему стримувань і противаг, характерних для організації влади в парламентсько-президентських республіках. У проектах враховані результати парламентських слухань із питань політичної реформи, а також відповідні рекомендації Парламентської асамблеї Ради Європи", - сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

Документом передбачене внесення змін до таких розділів Конституції: "Верховна Рада України", "Президент України", "Кабінет Міністрів України, "Інші органи виконавчої влади", "Прокуратура", "Правосуддя", "Місцеве самоврядування", "Конституційний Суд України".

Проектом, зокрема, передбачається уточнити розподіл конституційних повноважень гілок влади для забезпечення балансу між ними, ефективного співробітництва президента, Кабміну й Ради.

"Законопроект не передбачає скасування або обмеження встановлених Конституцією України прав і свобод людини й громадянина й не вимагає затвердження всеукраїнським референдумом", - зазначає Мороз у пояснювальній записці.

На його думку, реалізація цього закону не потребує додаткових витрат з державного бюджету.

Мороз пропонує направити законопроект у КС для отримання висновку про його відповідність вимогам статей 157 й 158 Конституції.

Як повідомляло агентство, раніше Мороз прогнозував розгляд Радою змін до Конституції 27 червня. Після голосування за відповідний законопроект Мороз має намір передати його на розгляд у Конституційний суд.

Депутат Верховної ради, член фракції Партії регіонів Михайло Чечетов прогнозував остаточну підтримку його політичною силою запропонованих Морозом змін до Конституції в жовтні.

Рада завершить 3-ю сесію 27 червня.

Мороз раніше ініціював скасування призначення президентом міністрів оборони й закордонних справ при формуванні Кабінету міністрів.

Він також пропонував зробити Кабмін відповідальним й підконтрольним тільки парламенту.

Крім того, Мороз пропонував внести зміни до Конституції в частині повноважень депутатів Ради, дозволивши їм ухвалювати рішення щодо саморозпуску парламенту 300 голосами.

При цьому Мороз пропонував залишити президентові право розпуску Ради, але перед оприлюдненням відповідного указу зобов'язати президента представляти його Конституційному суду для визначення відповідності його Конституції.

Мороз також пропонував збільшити строк для організації або проведення позачергових виборів Ради до 90 днів (зараз цей строк становить 60 днів).

Спікер також пропонував ліквідувати районні державні адміністрації й передати їхні функції виконкомам.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: