Мороз заблокує указ?

Олександр Мороз має намір блокувати виконання указу, яким президент на початку червня призначив позачергові вибори парламенту на 30 вересня.

Про це спікер сказав в інтерв'ю радіо "Свобода".

"Якщо будуть підстави правові, з'являться такі підстави, тоді не указ президента, узятий поки що зі стелі, треба сказати, а насправді юридично підтверджені правові підстави, тоді будуть вибори 30 вересня, які ми виграємо обов'язково. Але якщо цих підстав не буде, то я дуже сумніваюся, по-перше, що це необхідно робити, по-друге, що це буде зроблено, а по-третє, я буду все робити, щоб цього не відбулося, тому що ми закладаємо небезпечні прецеденти для держави, ми на цьому можемо втратити державу", - сказав Мороз.

Він сказав, що в заяві пункти 1 й 2 потрібно читати разом, тобто вибори дійсно будуть 30 вересня, але призначати їх потрібно на правових підставах неповноважності Ради через відсутність більш як 150 депутатів.

Він вважає, що цю умову не виконано, а також порушено домовленості тим, що блокується робота Центральної виборчої комісії, яка повинна була б поповнювати зі списків місця тих депутатів, які достроково склали свої повноваження. 

"Штучно блокується роботи ЦВК, щоб вона не могла виконати свої конституційні обов'язки й функцію основну - провести заміщення депутатів замість тих, хто не хоче працювати в парламенті, а список у них там на два парламенти ще є, тоді виникає питання: так ми виконуємо умови, передбачені в заяві, чи ми тільки говоримо про число 30 (вересня), забувши про те, що не тільки із цієї фрази або із цієї цифри складається спільна заява", - сказав Мороз.

Він вважає, що неповноважним парламент стане тоді, коли ЦВК вичерпає списки кандидатів у депутати від блоків, де депутати відмовляються від мандатів.

"Мене цікавить той факт, коли ЦВК не зможе направити на поповнення депутатського корпусу жодного депутата й немає 300 у залі. Тоді можна говорити про те, що передумова для видання указу Президента є. Поки що таких передумов нема, і указ Президента знову неконституційний", - сказав спікер.

Мороз пояснює, що підписав заяву з Ющенком й прем'єр-міністром Віктором Януковичем про те, що вибори будуть 30 вересня, щоб зняти політичну напругу, але однаково вважає, що домовленості про такі вибори повинні вкладатися в правові рамки.

"У кожному разі коренем або основою розвитку таких подій може бути Конституція. Отже, потрібно створити умови для того, щоб Конституція була дійсно в основі. Поки що такого нема", - сказав Мороз.

У цілому він оцінює дострокові вибори як авантюру.
"Я хотів би сказати, що я вважаю: дострокові вибори - це авантюра. І цього ніколи не приховував, тому що тут немає ніякого відкриття, це моя відверта позиція й про неї заявляв скрізь: і в президента в розмові один на один, і в більш широкому колі, і на сесійному засіданні", - сказав спікер.

Як повідомлялося, Ющенко закликав Мороза закрити засідання Ради й почати готувати свою партію до виборів.
Сам президент вважає, що вибори безсумнівно пройдуть 30 вересня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: