Мороза можуть посадити

Діяльністю спікера Верховної ради V скликання активно цікавиться Служба безпеки, яка збирає матеріали для порушення кримінальної справи.

Віктор Балога
Архів
Віктор Балога ставить під сумнів законність дій спікера

Діяльністю спікера Верховної ради V скликання активно цікавиться Служба безпеки, яка збирає матеріали для порушення кримінальної справи по ст. 364 Кримінального кодексу (використовування посадовцем влади і повноважень з нанесенням шкоди інтересам держави).

Про це газеті «Экономические известия» повідомило джерело в Секретаріаті президента. Роботу по збору матеріалів, за відомостями джерела, займається особисто в.о. глави СБУ Валентин Наливайченко

У прес-службі СБУ не підтвердили цю інформацію, сказавши, що служба може проводити відповідну перевірку тільки за дорученням Генпрокуратури. «В даний момент такого доручення від ГПУ не поступало», - заявили в прес-службі.

Олександр Мороз
Під Олександра Мороза копають (Фото: Економічна правда)

Але, за словами замглави комітету Ради V скликання з боротьби з оргзлочинністю і корупцією Сергія Міщенко (БЮТ), СБУ може і самостійно проводити перевірку діяльності Олександра Мороза. «Але порушувати кримінальну справу СБУ не має права. Посадові злочини — це компетенція прокуратури», - сказав пан Міщенко.

Ще один представник БЮТ на правах анонімності сказав, що ст. 364 УК відноситься до корупційних: «А СБУ уповноважена вести боротьбу з корупцією».

З цією думкою категорично не згодився перший замглави комітету ВР V скликання по нацбезпеці і обороні Юрій Самойленко (Партія регіонів). «Перевірка вищих посадовців не входить в компетенцію СБУ. Служба може проводити перевірку тільки за дорученням ГПУ як наглядового органу», - заявив регіонал.

Тим часом в ГПУ на підставі звернення глави Секретаріату Віктора Балоги від 26 червня проводиться правовий аналіз діяльності Олександра Мороза. Куратор перевірки — замгенпрокурора Тетяна Корнякова. Згідно інформації високопоставлених джерел «Экономических известий» в Генпрокуратурі, результати перевірки діяльності спікера оповістять 17 липня.

А Сергій Міщенко вважає, що до виборів Генпрокуратура не винесе ніякої ухвали по зверненню пана Балоги. Глава Секретаріату стверджує, що Олександр Мороз зробив злочин, передбачений згаданій ст. 364 Кримінального кодексу, за що йому загрожує відповідальність у вигляді позбавлення волі строком від двох до восьми років.

Юлія Єршова, прес-секретар Віктора Балоги, повідомила, що в Секретаріаті «був проведений правовий аналіз діяльності Олександра Мороза». «Згідно висновкам, які були зроблені, Віктор Балога звернувся в Генпрокуратуру. До СБУ глава Секретаріату президента не звертався», - сказала пані Єршова.

Ігор Пукшин, замглави Секретаріату, що займається юридичними питаннями, відмовився що-небудь коментувати, «доки Генпрокуратура не винесе своєї ухвали». «Є Карно-процесуальний кодекс. І перевірка діяльності Олександра Мороза повинна проводитися в ГПУ», - заявив пан Пукшин.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: