"Морози і похолодання будуть короткочасними, але жорсткими": синоптик розповів про погоду взимку

"Морози і похолодання будуть короткочасними, але жорсткими": синоптик розповів про погоду взимку

Фото: Associated Press

Температура повітря буде на кілька градусів вищою, ніж 30 років тому.

Цьогорічна зима характеризуватиметься різкими змінами погодних умов.

Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів Микола Кульбіда, керівник Укргідрометцентру.

За його словами, на погоду взимку впливають кліматичні зміни, які відбулися і які продовжують відбуватися в Україні.

"Зимовий сезон буде характеризуватися різкими змінами погодних умом.  Також значно підвищеним температурним режимом проти норми: на два-чотири градуси вона буде вищою, ніж, наприклад, 30 років тому. А також нестійким сніговим покривом. Звичайно, морози і похолодання будуть, але короткочасними, хоч достатньо жорсткими", - наголосив синоптик.

Кульбіда наголошує, що потрібно стежити за тенденціями змін клімату. За його словами, холодна зима - це не аномалія, аномалія - це тепла зима. Дивуватися тому, що у Києві та на сході пішов сніг, не варто.

Якої зими чекати цього року в Україні - прогнози керівника Укргідрометцентру Миколи Кульбіди

Якої зими чекати цього року в Україні - прогнози керівника Укргідрометцентру Миколи Кульбіди

"За календарними термінами, реальна зима до Києва вже прийшла. Середні терміни якраз припадають на ці дні. Нічого дивного не відбулося. Причина дуже проста - прийшов атмосферний фронт, а з північного-заходу - холодне повітря, з яким випадає сніг", - пояснив керівник Укргідрометцентру.

Як повідомлялося, погода на початку грудня в Україні буде теплою, а від середини місяця - морозною зі снігом. На Новий рік "мінусової" температури не очікується, 2021 рік українці зустрічатимуть із теплом та снігом із дощем. За прогнозом синоптика, на початку грудня температура опуститься до 4-6 градусів. Водночас ближче до середини місяця "вдарять" морози, вже від 8 грудня очікується до -10°С. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація