Моряк Faina збожеволів після піратського полону

Члени екіпажу досі не отримали компенсацій. Багато хто продовжує лікуватися від фізичних та психічних травм.

Екіпаж судна Faina, звільнений в лютому, досі не отримали компенсації, а деякі моряки не можуть оправитися від пережитого.

"Мені за 140 днів полону дали частину зарплати — 2,8 тисяч доларів. Вартість речей, що відняли, не компенсували, обіцяних 3 тисячі доларів теж не дали. Від держави допомоги жодної", - повідомив матрос Віталій Шелестов.

До суду екіпаж не подавав, посилаючись на те, що нічого не доведеш, і як приклад приводять історію моряків з "Лемана Тімбера", які близько року тому звільнилися з полону піратів, і до цих пір судяться з судновласником. Екіпаж вимагає по 50 тисяч євро компенсації кожному.

За словами адвоката Юрія Сергєєва, справа Faina ще не розглядалася по суті. "Іноземні судновласники оспорюють саму можливість розгляду справи в Україні", — розповів він.

Крім того, за словами другого помічника капітана Олександра Присухи, деякі члени екіпажа так і не відійшли від пережитого.

"В одного хлопця на нервовому ґрунті пішов висип по тілу, лікарі не можуть зрозуміти, що з ним. Другий — в психдіспансері", - заявив другий помічник капітана.

Родичі моряків говорять, що хлопець після полону просто з'їхав з глузду. Присуха, який вже більше двох місяців знаходиться в лікарні, розповів, що інші члени екіпажа лише зараз починають отямуватися.

Нагадаємо, українське судно Faina було захоплене сомалійськими піратами 25 вересня 2008 року в нейтральних водах біля Кенії, а звільнене 5 лютого цього року після передачі піратам викупу 3,2 млн. доларів. На борту судна перебував 21 член екіпажу: 17 із них - громадяни України, 3 - громадяни Росії і 1 - громадянин Латвії. Капітан судна, громадянин Росії Колобков, помер незабаром після захоплення. До Києва українські моряки "Фаїни" Faina повернулися 13 лютого.

Крім того, 7 травня було захоплене вантажне судно "Марафон", яке прямувало під прапором. Серед членів екіпажу якого було 8 громадян України, один з них - зварник Сергій Вартенков - загинув під час захоплення судна.

Пірати звільнили судно 23 червня, сумма викупу склала 1,3 мільйони доларів. Наразі корабель прямує у нейтральні води.

У полоні в піратів продовжують перебувати 24 українських моряки на балкері "Аріана" і двоє – на судні MV Hansa Stavanger.

Читайте також:

Україна закликала світ боротися з сомалійськими піратами

За звільнення українських моряків заплатили 1,3 млн доларів

На захопленому піратами кораблі помер українець

Біля узбережжя Італії з'явилися пірати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: