Морякам з "Фаїни" досі не виплачують зарплати й компенсації

Екіпажу судна не дали дві зарплати, але обіцяють компенсувати вартість речей, які забрали пірати.

Моряки "Фаїни", які вже місяць як повернулися на батьківщину, досі не отримали від судновласника не тільки компенсацій, але й у повному обсязі зарплату.

Як розповіла виданню "Сегодня" мати моториста Артема Гіржева Ольга, "Віктор Муренко (представник судновласника Вадима Альперіна) сказав, що судно не підпадає під категорію суден з небезпечним вантажем, тому про моральні компенсації йтися не може".

"Хлопцям не дали дві обіцяні зарплати. Мій син, як і всі, отримав тільки одну, і ту не повну. Він мав отримувати щомісяця 1100, а отримав 700. Але обіцяють компенсувати вартість речей, які забрали пірати", - додає мати моряка.

За її словами, в сина після перебування в полоні у піратів сильно погіршився зір, збільшилася щитовидна залоза, загострився гастрит, почалися проблеми з підшлунковою та жовчним міхуром, є порушення в роботі серця.

"Іноді вранці прокидається і скаржиться на жахливий головний біль. Його мучать страхіття... Він постійно намагається знайти собі якесь заняття, щоб не залишатися наодинці. На вихідні до нього приїжджає наречена, це його рятує, вони багато часу проводять разом", - каже Ольга Гіржева.

Про проблеми зі здоров'ям говорить і моторист Іван Герелюк: "Я лікуюся у Феофанії за рахунок держави. У мене після повернення депресія - усе байдуже. Цілими днями дивлюся телевізор і граю в комп'ютерні ігри. Довго не можу заснути. Під час полону мріяв про холодне пиво, а коли повернувся додому і випив його, розболілися нирки. І шлунок хвилює".

Матрос Віталій Шелестов теж збирається до Феофанії: "Серце болить і нерви не в порядку. Часто "вибухаю" через дрібниці. Раніше такого ніколи не було".

А ось помічник капітана Олександр Присуха оптимізму не втрачає: "Я ж на містку постійно був, тож зі здоров'ям у мене все нормально. Гроші частково отримав, а інші виплати, у тому числі за втрачені речі, нам обіцяють дати до кінця тижня".

Коментарі про недоплачені гроші отримати не вдалося. У крюїнговій компанії, яка наймала моряків, не відповідають телефони.

Віктор Муренко ж повідомив виданню: "Я технічний менеджер і дане питання мене не стосується. Я був представником судновласника, коли треба було вести переговори".

Не знає про виплати й офіційний представник судновласника у зв'язках зі ЗМІ Михайло Войтенко: "Мені про грошові питання нічого не відомо".

Українське судно "Фаїна" було захоплене сомалійськими піратами 25 вересня 2008 року в нейтральних водах біля Кенії, а звільнене 5 лютого цього року після передачі піратам викупу 3,2 млн. доларів. На борту судна перебував 21 член екіпажу: 17 із них - громадяни України, 3 - громадяни Росії і 1 - громадянин Латвії. Капітан судна, громадянин Росії Колобков, помер незабаром після захоплення. До Києва українські моряки "Фаїни" повернулися 13 лютого.

Читайте також:

Пінчук зізнався, чому дав мільйони на викуп "Фаїни"

Викуп за "Фаїну" заплатив Пінчук

Полоненого Faina відрахували з вузу за "прогули"

Морякам Faina відмовилися виплатити моральне відшкодування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: