Морякам з Faina не виплатили компенсацію і недоплатили зарплату

За словами одного з постраждалих, з членів екіпажу взяли розписку, що вони не будуть мати претензії після виплати компенсації. Грошей ніхто не отримав.

У п'ятницю, 25 вересня, виповнюється рік з дня захоплення сомалійськими піратами суховантажного судна Faina. Український моторист корабля після звільнення провів 53 дні в психдиспансері. Перший помічник капітана залишився без роботи. Моряки заявляють, що судновласник не доплатив їм зарплату, а компенсацію не виплатив і зовсім.

"У мене головні болі, мучать жахіття. Особливо часто сниться момент захоплення і ... розстріл: пірати вивели мене і ще чотирьох хлопців на палубу, а у нас за спиною клацнули затвори. У мене тоді все життя перед очима пронеслося", - розповів моторист Олексій Кочерга. Як з'ясувалося згодом, пірати вивели екіпаж на палубу, щоб американці могли сфотографувати їх з вертольота і переконатися, що всі живі. Моторист каже, що після звільнення він 53 дні провів у психдиспансері: "Уколи, розмови з психологами, вітаміни дають лише тимчасове полегшення. Не допомагає і церква. Я не можу впоратися з цим сам, так що незабаром знову буду лікуватися". З того часу, як Faina звільнили, він ніде не працює: каже, море бачити не може, страшно.

Не працює і перший помічник капітана Олександр Присуха: у чоловіка немає суглоба. За 10 днів до звільнення він порвав сухожилля, почалося нагноєння і зараження, зараз він лікується.

Старший помічник капітана, громадянин РФ, Віктор Нікольський пише книгу про Faina, де має намір розповісти всю правду про полон.

Моряки кажуть, що судновласник так і не виплатив їм компенсації за втрачені речі і частину зарплати, мовляв, винен від $ 3 до $ 9 тисяч кожному. "Коли ми були в морі, моїм рідним (картка була у них) кожен місяць недодавали по $ 500, а зараз платити відмовляються", - сказав Кочерга.

"Ми давали на фірмі розписку, що не будемо мати претензій, коли нам все виплатять. А тепер вони посилаються на цю розписку - мовляв, ми вже все отримали", - додав ще один моторист Іван Герелюк.

В офісі омбудсмена Ніни Карпачової заявили, що судновласник продовжує виплачувати заборгованість. "Так, проблеми є, але частково погашення йде. Представник судновласника оплачує лікування Присухи", - заявили в офісі омбудсмана.

Нагадаємо, 25 вересня 2008 року біля узбережжя Сомалі пірати захопили грецьке судно Faina, що перевозило військову техніку, продану Україною Кенії. До складу його екіпажу входили 17 українців, троє росіян і один громадянин Латвії. Через три дні після захоплення від гіпертонічної кризи помер капітан судна, росіян Володимир Колобок.

Пірати за звільнення корабля, який перевозив 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки і боєприпаси, продані Україною Кенії, вимагали до $ 20 млн. У результаті тривалих переговорів суму викупу було зменшено, і 4 лютого $ 3,2 млн. звалилися на Faina з неба в прямому значенні цього слова. Викуп частинами скинули з повітря. 6 лютого о 22:00 за київським часом Faina вирушила в самостійний шлях за курсом до кенійського порту Момбаса.

13 лютого звільнені моряки прибули в Україну.

Читайте також:

Морякам Faina відмовилися виплатити моральне відшкодування

Екіпажу Faina ще не виплатили зарплатні, але дали нагороди

Карпачова приготувала нагороди екіпажу Faina

Екіпаж Faina був готовий самостійно звільнити судно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: