Москаль пропонує обмежити дозвіл на прослуховуванння

За діючим законодавством, крім СБУ, право на проведення контррозвідувальних заходів мають розвідувальні органи України і Управління державної охорони.

Народний депутат Геннадій Москаль ("Наша Україна-Народна самооборона") зареєстрував у Верховній раді законопроект про внесення змін до закону "Про контррозвідувальну діяльність".

Він пропонує значно скоротити перелік органів, що мають право вести таку діяльність, обмеживши його виключно профільними департаментами СБУ - контррозвідки і військової контррозвідки.

Норми закону, що діє, "Про контррозвідувальну діяльність" припускають, що, крім СБУ, право на проведення контррозвідувальних заходів мають "розвідувальні органи України (Служба зовнішньої розвідки, Головне розвідувальне управління Міноборони та ін.) і Управління державної охорони".

Крім того, в законі чітко не прописано, які саме управління Служби безпеки можуть вести подібну діяльність, а сказано лише, що СБУ є "спеціально уповноваженим органом державної влади у сфері контррозвідувальної діяльності".

"Зараз, наприклад, той же Дурдинець (Тіберій Дурдинець, заступник голови СБУ - начальник Головного управління з боротьби з корупцією і оргзлочинністю, якого голова СБУ Валентин Наливайченко нещодавно запропонував звільнити) або Гелетей (Валерій Гелетей, начальник Управління державної охорони), які не мають жодного відношення до контррозвідки, можуть порушити таку справу і вести в його рамках оперативно-розшукові заходи, наприклад, відносно того ж Рената Кузьміна (заступник генпрокурора) або будь-якого неугодного їм народного депутата", - пояснив мету законопроекту Москаль.

За його словами, у разі здійснення відеоспостереження або прослуховування телефонів "про це не буде відомо в прокуратурі, тобто не буде нагляду над дотриманням законності".

Нагадаємо, 2 березня заступник генпрокурора Ренат Кузьмін направив Генпрокурору рапорт про незаконне порушення СБУ контррозвідувальної кримінальної справи відносно нього. У СБУ факт прослуховування розмов Кузьміна визнали.

4 березня заступник глави фракції БЮТ Андрій Портнов обвинуватив СБУ в незаконному прослуховуванні його мобільних телефонів.

Читайте також:

Генпрокуратура допитала Наливайченка

СБУ відкликала з вузів усіх своїх агентів під прикриттям

Кільчицька: Луценко прослуховує всі мої телефони

Гриценко вважає українську владу головною загрозою нацбезпеці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: