Москаль попросив відпустити Луценко і пообіцяв, що він не втече

Нардеп звернувся до першого заступника Генпрокурора Рената Кузьміна, який нещодавно заявив, що Луценка посадили у тому числі завдяки Москалю.

Депутат від НУ-НС Геннадій Москаль просить Генпрокуратуру не продовжувати термін ув’язнення екс-міністру Юрію Луценку, а випустити його під підписку про невиїзд. Про це йдеться у його депутатському зверненні до першого заступника Генпрокурора Рената Кузьміна.

Нагадаємо, нещодавно у інтерв’ю Кузьмін заявив, що серед причин арешту Юрія Луценка був коментар самого Москаля про план, який начебто існував щодо виїзду Луценка за кордон.

"Хочу повідомити Вам, що факт затримання Луценка 26 грудня 2010р. спецпідрозділом СБУ "Альфа" я прокоментував ЗМІ таким чином: "Якщо в Україні немає справедливості і правоохоронні органи затримують таких відомих політичних діячів, як Луценко, тоді треба шукати політичного притулку за кордоном". Це висловлювання може бути розцінене тільки в контексті "Декларації про свободу політичних дебатів у ЗМІ", його жодним чином не можна використовувати, як доказ у кримінальній справі", - заявив Москаль.

Нардеп нагадав, що пізніше він заявляв, що, незважаючи на всі умови, які були у Луценка для виїзду за кордон і отримання політичного притулку, він виїжджати з України категорично відмовився.

"Слідство не встановило жодних приготувань – ні з мого боку, ні з боку Луценка – щодо його виїзду за кордон, пошуку країни, яка надала б статус політичного біженця тощо. А коментарі в контексті "Декларації про свободу політичних дебатів у ЗМІ" не можуть використовуватися, як юридична підстава для арешту", - Наголосив Москаль.

На його думку, з огляду на це, а також враховуючи, що термін утримання Луценка під вартою закінчується, нардеп просить не наполягати в суді на продовженні арешту Луценка, а обмежитися відносно підслідного підпискою про невиїзд.

"Зі свого боку гарантую, що у випадку звільнення Луценка з-під варти не буде здійснюватися жодних спроб щодо його виїзду за кордон із метою отримання політичного притулку чи статусу біженця", - підкреслив Москаль.

Нагадаємо, на початку березня Генеральна прокуратура відмовилася звільнити з-під варти Луценка на поруки 100 депутатів Верховної ради.

Читайте також:

Янукович змусив Луценка та Тимошенко читати швидше

Дружина Луценка: до чоловіка в СІЗО не пускають лікарів

Москаль пояснив, звідки поруч з Гонгадзе взялись скелети ще 8 людей

Москаль: в Україну може приїжджати навіть бен Ладен

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: