Москаль розповів, хто вивозить масштабними партіями український ліс за кордон

Очільник Закарпаття також розповів, в які країни експортується українська деревина

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль розповів, хто вивозить за кордон український ліс. Про це він повідомив на своєму офіційному сайті.

За словами Москаля, 166 вагонів, завантажений деревиною на експорт стоять у прикордонних залізничних станціях "Батєво" та "Чоп".  Найбільше лісу – з Львівської області.

При цьому, власниками деревини очільник регіону називає росіян.

"Ми з'ясували дані щодо однієї з компаній. Це "Woodsources.r.o.", зареєстрована в 2013 році в Празі (Чехія), а в 2015 – й на Закарпатті. Засновники та керівники – двоє громадян Росії, які постійно мешкають у Чехії, та двоє громадян Росії, мешканців м.Можайськ Московської області", - сказав Москаль.

Так, Москаль заявив, що таким чином Росія намагається обійти санкції ЄС, адже розмір паливної деревини на експорт не обмежений законодавством. Після вивезення лісу з України, його направляють у Австрію та Румунію.

"Фактично росіяни вивозять український ліс на експорт, а українці заради наживи активно їм у цьому допомагають. Щоб припинити цю схему, необхідно внести зміни в митне законодавство й обмежити розмір експортованих дров 1-м метром – саме такі параметри діють при продажу дров населенню на внутрішньому ринку. Ці зміни давно назріли, вони допоможуть, по-перше, зменшити вирубку лісу в Карпатах, про нищівний характер якої всі говорять, а, по-друге, припинити фактичне фінансування українцями російського бізнесу", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак підписав наказ про заборону санітарних вирубок у межах заповідників та національних природних парків. Також Семерак зазначив, що очікує на відповідну ухвалу від Міністерство аграрної політики та продовольства України, саме в їх підпорядкуванні знаходиться Державне Агентство лісових ресурсів. Відповідне рішення опубліковане й на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: