Москаль запропонував кримському спікеру повернутися на стару роботу фізруком у село

Кримська міліція поставила спікеру Анатолію Гриценку ультиматум: або нормально реагувати на критику про себе, або повернутися на роботу фізрука в одне з кримських сіл.

Головне управління Міністерства внутрішніх справ у Криму заявило, що голова Верховної ради автономії Анатолій Гриценко є публічною особою, і його можна критикувати. В разі ж, якщо Гриценко не хоче чути критики, міліціонери порадили йому повернутися до роботи фізрука в одному з кримських сіл.

Так правоохоронці відреагували на наміри голови парламенту Криму подати до суду на начальника міліції АРК Геннадія Москаля через висловлювання на його адресу.

Кримські міліціонери відзначили, що пленум Верховного суду в лютому 2009 року в постанові "Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи" зазначив, що при поширенні недостовірної інформації щодо приватного життя публічних осіб рішення справ про захист їхнього достоїнства, честі або ділової репутації мають свої особливості.

Так, суди мають враховувати положення Декларації про свободу політичних дебатів у засобах масової інформації, а також рекомендації резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи про право на недоторканність приватного життя.

У резолюції наголошується, що публічними фігурами є особи, які обіймають державні посади та (або) користуються держресурсами, а також ті, хто відіграє певну роль в суспільному житті - в галузі політики, економіки, мистецтва, соціальній сфері, спорті або в будь-якій іншій галузі.

"У статтях 3, 4, 6 декларації зазначається, що оскільки політичні діячі і посадовці, які обіймають публічні посади або здійснюють публічну владу на місцевому, регіональному, національному або міжнародному рівнях, вирішили апелювати до довіри громадськості і погодилися "виставити" себе на публічне політичне обговорення, то вони підлягають ретельному громадському контролю і потенційно можуть зазнавати гострої та сильної громадської критики в засобах масової інформації з приводу того, як вони виконували або виконують свої функції. При цьому діячі та особи не повинні мати більшого захисту своєї репутації та інших прав порівняно з іншими особами", - наголосили представники МВС Криму.

У зв`язку з цим, зазначили в міліції, межа допустимої критики політичного діяча або іншої публічної особи "значно ширша, ніж окремої рядової особи". Публічні особи "неминуче відкриваються для прискіпливого висвітлення їхніх слів і вчинків і мають це усвідомлювати", вважають крмські міліціонери.

"Таким чином, шановний Анатолію Павловичу, якщо Ви, згідно з вимогами українського і європейського законодавства, хочете бути головою Верховної ради Криму, то терпіть, а якщо хочете судитися, то повертайтеся фізруком до села Чистопілля Ленінського району (з жовтня 1980 року по січень 1987 року Гриценко працював інструктором зі спорту колгоспу "Батьківщина" Ленінського району, відзначено в його біографії на сайті кримського парламенту – ред.)", – додали правоохоронці.

Нагадаємо, напередодні Анатолій Гриценко пообіцяв подати на Геннадія Москаля в суд за висловлювання на свою адресу. На думку кримського спікера, міліцейський начальник говорить про нього "маячню і собачу нісенітницю".

Особливо Гриценка обурили звинувачення Москаля в тому, що спікер покриває протиправну діяльність деяких депутатів кримського парламенту.

Читайте також:

Кримський спікер: все що говорить Москаль – собача нісенітниця

Москаль: давайте я стану президентом Гондурасу або Криму

Москаль пошкодував, що жоден кримський депутат не спалив себе під його вікном

Москаль назвав, хто з кримських депутатів є кримінальними авторитетами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: