Москаль відзвітував про повну декомунізацію Закарпаття

Мешканці деяких сіл вимагають повернути старі назви вулиць, перейменованих на честь загиблих в АТО земляків.

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявив, що ввірена йому область повністю декомунізована.

"Закарпаття нарешті декомунізоване: всі Леніни, Дзержинські, Кірови, Комсомольські, Жовтневі викинуті на смітник історії. Замість них з'явилися вулиці не тільки Джона Леннона чи Енді Воргола. Область стала єдиною в Україні, в якій "декомунізовані" вулиці перейменовані на честь усіх загиблих на Донбасі героїв", - написав він у Facebook.

Разом із тим голова Закарпаття поскаржився, що є "маса людей", які вимагають повернення комуністичних назв вулиць. Для прикладу Москаль привів селище Великий Березний і село Клячанове. За його словами, в обох населених пунктах мешканці виступили проти перейменування вулиць на честь їхніх земляків, які жили в їхніх селах і загинули в АТО на Донбасі

У Великому Березному мешканці перейменованої вулиці вимагають повернути їм назву чехословацького комуніста Івана Локоти, а сільрада Клячанового перейменувала вулиці на честь загиблих в АТО земляків на Нивлянську та Виноградну. Москаль обіцяє оскаржити це рішення у суді.

"Ці приклади показують, як глибоко в'їлася комуністична пропаганда в свідомість закарпатців, і наскільки вони далекі від того, що відбувається на Донбасі. Закарпатська область займає останні місця по кількості тих, хто бажає зі зброєю в руках захищати свою країну. Тому якщо буде оголошена нова хвиля мобілізації, на прізвища любителів комуніста Локоти і депутатів сільради з Клячанова військкомати звернуть особливу увагу!", - пообіцяв Геннадій Москаль.

Нагадаємо, 2 квітня набула чинності постанова Верховної Ради, згідно з якою 152 населених пункти отримали нові назви. Документ передбачає, що свою назву змінять 151 село і селище та одне місто в 16 областях України. Єдине місто, яке у цей день отримаол нову назву, - це Орджонікідзе Дніпропетровської області, яке відтепер називатиметься Покров.

Почався зворотний процес декомунізації

Нині масово через суди оскаржують рішення місцевих рад про перейменування вулиць та власних назв населених пунктів, згідно із законом про декомунізацію. Або ж місцеві ради скасовують власні рішення і перейменовують уже переназвані ними ж вулиці назад. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: