Московський патріарх: Крим має стати місцем масового паломництва

Патріарх Кирило вважає Крим мiсцем зародження православної вiри майбутньої Русі.

Предстоятель Російської православної церкви, патріарх Московський і всієї Русі Кирило під час свого візиту до Сімферополя висловив сподiвання на зростання кiлькостi паломникiв до святинь Криму.

"Дай Бог, щоб з вiдродженням вiри в нашому народi посилилося паломництво до Криму, до витокiв нашого православ’я", – сказав патрiарх на площi перед Олександро-Невським кафедральним собором Сiмферополя, який наразi вiдбудовують.

За словами Кирила, саме в Криму, в Херсонесi охрестився святий князь Володимир, тому "Крим можна вважати мiсцем зародження православної вiри майбутньої Русі".

Вiн закликав сприймати Крим не лише, як мiсце пляжного вiдпочинку, а й як мiсце паломництва, як духовний центр.

Патріарх Кирило прибув до Криму в п'ятницю, 31 липня, у рамках свого 10-денного візиту в Україну. На площi перед Олександро-Невським собором патрiарха зустрічали близько півтори тисячі вiрян, учнiв духовних семiнарiй, духiвництво єпархiї.

Перед цим Кирило відвідав Київ, де його зустріли, окрім вірян, пікети представників націоналістичних сил, які виступають проти Московського патріархату, а також Донецьк. В шахтарській столиці Кирило заявив, що причиною сучасних проблем України є церковний розкол.

Суботу патріарх у супроводі митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря проведе у Форосі: цей день буде першим вихідним голови РПУ за час його українського візиту.

"Ця субота буде днем не відпочинку, а підготовки до тієї служби, яка буде проведена в неділю в Севастополі", - повідомив митрополит Лазар. В неділю вранці, 2 серпня - в день пам'яті святого пророка Іллі - Кирило відслужить Божественну літургію в Свято-Володимирському соборі Херсонеса, де, за переказами, хрестився князь Володимир.

Читайте також:

Патріарх Кирило закликав весь світ рівнятись на донецьких шахтарів

Кирило: на Західній Україні неможливо побудувати православний храм

Під час проповіді Кирила люди плакали та лізли на каштани

Патріарх Кирило назвав Голодомор спільною бідою Росії та України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: