Московський патріарх визнав: в Україні є помісна церква

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило вважає себе "батьком" для православних усіх держав і не бачить в цьому жодного імперіалізму.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило обговорив з президентом Віктором Ющенком релігійну ситуацію в Україні.

"Ми вшановуємо пам'ять Святого Володимира, який великим діянням – Хрещенням Русі – сприяв заснуванню нашої помісної церкви, яка вже 2000 років існує", - заявив патріарх.

"Ця церква, пане президенте, існує. Є помісна церква в Україні, якби її не було – не було б сьогодні України", - сказав голова РПЦ.

Але, за його словами, на тілі цієї церкви утворилися рани, які потрібно заліковувати. Зцілення, вважає Кирило, прийде тоді, коли ми слідуватимемо певним істинам.

Кирило зазначив, що православні українці підкоряються патріархові Московському і всієї Русі. Він наголосив, що церковною паствою є всі хрещені православні люди, незалежно від їхньої політичної орієнтації, від їхніх симпатій або антипатій, від їхнього розуміння історії.

"Це все паства єдиної помісної церкви. Якщо ми не проектуватимемо на наше церковне життя наші політичні уподобання, то ми звільнимо нашу дискусію від того фону, який сьогодні так обтяжує роздуми про майбутньому православ'я в Україні", - переконаний патріарх.

При цьому Кирил зауважив, що "патріарх Московський і всієї Русі живе в Російській Федерації, в місті Москві, але це патріарх Московський і всієї Русі".

Він нагадав, що раніше рішенням ієрархів Східної християнської церкви патріархи офіційно називалися патріархами Московськими, всієї Русі і всіх північних країн й до скасування патріаршества при Петрові І, так і підписувалися.

"Тут немає жодного імперіалізму, жодного панування одних над іншими, тут є ясна православна еклезіологія: патріарх – це батько для всіх незалежно від того, якого кольору паспорт в кишені, в якій ми державі живемо, він батько всіх тих, хто належить православній церкві, що входить до єдиної юрисдикції, очолюваної патріархом", - підкреслив Кирило.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило перебуває з візитом у Києві. Його поїздку супроводжують пікети з боку прихильників Української православної церкви Київського патріархату.

Читайте також:

Патріарх Кирило назвав Голодомор спільною бідою Росії та України

Патріарх Кирило відмовився зустрічатися з главою УПЦ (КП) Філаретом

РПЦ: створення єдиної церкви в Україні загрожує громадянською війною

Патріарх Кирило провів молебень, відгородившись металевими щитами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: