Московський патріархат чекає від Януковича повернення майна

Архієреї УПЦ МП наполягають, що церковні цінності та пам'ятки мають бути повернуті справжнім власникам, а не зберігатися в музеях.

УПЦ МП чекає від президента Віктора Януковича запровадження релігійних предметів, інституту капеланів та повернення церковного майна.

Про це йдеться у зверненні Священного синоду УПЦ МП до президента, яке було прийняте в п'ятницю.

"Для того, щоб Церква могла забезпечувати власне буття, відроджувати в повноті соціальне служіння і допомагати людям, сподіваємося на продовження процесу повернення церковного майна", - зазначено в зверненні.

У документі наголошується, що Церква не заперечує необхідності існування музеїв-заповідників, галерей, запасників та книгосховищ.

У той же час архієреї наполягають на тому, що "церковні цінності та пам'ятки, відібрані у віруючих богоборчою владою, мають бути повернуті у власність справжніх власників".

Синод також вважає за необхідне запровадження вивчення основ християнської етики, православної культури та Закону Божого в навчальних закладах усіх рівнів - "від дитячого садка до найпрестижнішого університету".

Синод висловив думку, що українська армія "вимагає запровадження служби військових священиків" для виховання військовослужбовців у дусі "любові до Бога і земної Батьківщини".

Синод також сподівається, що держава буде "всіляко підтримувати розвиток духовно-просвітительських інформаційних проектів на телебаченні, радіо та в інших ЗМІ з метою духовного відродження і виховання майбутніх поколінь".

Крім того, синод нагадав про необхідність соціального захисту і духовної підтримки дітей, позбавлених батьківської опіки, та людей літнього віку, які не мають підтримки.

Читайте також:

Націоналісти назвали інавгурацію Януковича "помазанням намісника Малоросії"

Російська церква порадила майбутньому президенту України не лізти в чужі справи

УПЦ МП звинуватила Київський патріархат у спробі захоплення храму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: