Московський патріархат підкреслив, що патріарх Кирил не буде агітувати в Україні

Це буде суто церковний, першосвятительський пастирський візит Святійшого патріарха Кирила.

В Києві офіційно представили програму перебування Святійшого патріарха Московського і всієї Русі Кирила в Україні з 27 липня по 5 серпня.

Про неї розповів керуючий справами Української Православної Церкви архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ архімандрит Кирилo (Говорун) та прес-секретар Предстоятеля УПЦ протоієрей Георгій Коваленко.

Найважливішими пунктами перебування патріарха в Україні були названі Київ і Донецьк, а також Крим і Почаїв. Передбачено, що він здійснить урочисті богослужіння в усіх трьох лаврах України - Києво-Печерській, Святогірській і Почаївській, а також в Херсонесі, на місці хрещення святого князя Володимира.

Прес-секретар предстоятеля УПЦ зауважив, що в програмі візиту можливі зміни, але на користь додаткових подій. Він також додав, що візит буде проходити в неполітичному, недержавному форматі.

“Це буде суто церковний, першосвятительський пастирський візит Святійшого патріарха Кирила в Україну. Якраз він наголошує на неполітичному і недержавному рівні цього візиту”, - сказав прес-секретар.

Мета візиту патріарха Московського і всієї Русі Кирила - зустрітися з паствою та помолитися разом з нею. За його словами, візит є традиційним, оскільки спочилий патріарх Олексій також розпочинав своє патріаршество саме з візиту в Україну.

“Коли ще тільки було обрано патріарха Кирила на патріарший престол в Москві він зазначив, що хотів би в першу чергу відвідати Київ, як першоджерело руського християнства, руського православ’я. І це мав би стати його перший закордонний візит”, - зазначив архімандрит Кирилo (Говорун).

Керуючий справами УПЦ Митрофан висловив сподівання, що візит Патріарха Кирила буде сприяти налагодженню і міжконфесійних стосунків, і вирішенню деяких питань, які сьогодні стоять перед УПЦ, перед православ’ям в Україні взагалі.

З державних діячів планується зустріч патріарха Кирила тільки з президентом України. Щодо питань, які передбачається обговорити на цій зустрічі, Митрофан сказав: “Це питання, які пов’язані сьогодні з життям та діяльністю Української православної церкви та забезпечення прав і свобод, які зафіксовані в Конституції. Тому що є багато питань та проблем, особливо на місцях, коли порушуються права і свободи тих православних віруючих, які відносяться до УПЦ. Але, я думаю, що будуть обговорюватися і питання якихось шляхів подолання розколу, що сьогодні існує в Україні, тому що президент неодноразово порушував та порушує ці питання”.

Прес-секретар Предстоятеля УПЦ також повідомив, що з 1 липня в Києво-Печерській Лаврі почне працювати прес-центр візиту Патріарха. Крім того, спеціально для висвітлення візиту створюється окремий сайт в Інтернеті для інформування громадськості. Плануються постійні інформаційні включення на телеканалах, прямі трансляції богослужінь з Києво-Печерської Лаври, Святогірської, Почаївської Лаври і з Херсонесу.

Читайте також:

Націоналісти вважають візит патріарха Кирила до України небезпечним

Патріарх Московський відвідає Київ у липні

Патріарх Кирил назвав Київ Константинополем і подарував Тимошенко ікону

Тимошенко перед зустріччю з Путіним одержить благословення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: