Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Московський патріархат: власна церква Україні не потрібна

В УПЦ (МП) називають дискусії про надання автокефалії УПЦ передчасними.

Українська православна церква Московського патріархату не хоче автокефалії, стверджує керуючий справами архієпископ УПЦ (МП) Митрофан. За його словами, духовенство і єпископат "задоволені тим статусом, який має УПЦ".

Відповідаючи на запитання, що деякі священики УПЦ "хочуть автокефалії і навіть хочуть поміняти Володимира (митрополита Київського і всієї України)", архієпископ Митрофан зазначив: "я перший раз чую про такі речі як про бажання поміняти Володимира". Він наголосив, що це неможливо, бо "згідно зі статутом УПЦ він обирається до кінця свого життя".

Архієпископ Митрофан також підкреслив, що розмови про те, що в церкві є "надзвичайно велика партія, яка зараз прагне будь-яким шляхом досягнути автокефалії, не відповідають дійсності". Він не заперечив, що дискусії з цього приводу ведуться. В той же час додав, що візит патріарха Кирила в Україну засвідчив, що "на сьогоднішній день дискусії про надання автокефалії УПЦ є передчасними, тому що та кількість людей, яка не згодна приймати свою автокефалію, яка згодна залишатися в лоні РПЦ є надзвичайно сильною".

Відповідаючи на запитання з приводу того, чому Патріарх Кирило не зустрічався з керівництвом УПЦ КП, архієпископ Митрофан зазначив: "для того, щоб зустрітися необхідно мати певні підстави, тому що на сьогоднішній день можна зустрічатися тільки з тими, хто представляє собою якусь певну канонічну структуру". "На жаль, на сьогоднішній день, Київський патріархат не має того канонічного статусу, який би дозволив патріарху зустрітися із його главою", - додав він.

При цьому він зазначив, що "ви всі знаєте, що патріарх Філарет відлучений від Церкви, він не є членом православної церкви, його не визнає православний світ і тому патріарх Кирило не міг зустрічатися з цією людиною". Архієпископ Митрофан також додав: "хоча патріарх Кирило в принципі не виключає можливості в майбутньому зустрічі і спілкування, або проведення якоїсь дискусії з представниками інших розкольницьких угруповань".

Читайте також:

Московський патріархат заперечує, що Кирило агітував за Януковича

Патріарх Кирило просить український паспорт, але російський не віддасть

Патріарх Кирило розповів, що саме розділило українську церкву

На прощання патріарх Кирило попросив українців молитися за нього

Відео Надання автокефалії УПЦ передчасне

Залиште свій коментар

Вибір редакції