Московський патріархат заявив про пригноблення православних на Західній Україні

Московський патріархат розповів Папі Римському, як греко-католики розгромили три православні єпархії на Західній Україні.

У Ватикані Московський патріархат звинуватив греко-католиків в утисках православних на Західній Україні.

Запитання про "утиски" виникло на основі звинувачень, які під час нещодавньої зустрічі з Папою Римським Бенедиктом XVI та префектом Конгрегації для Східних Церков кардиналом Леонардо Сандрі висловив керівник відділу зовнішніх церковних зв’язків Московської Патріархії Архиєпископ Волоколамський Іларіон. Повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

"Ці закиди про утиски православних у Західній Україні з боку греко-католиків роблять постійно, але я ще не чув, щоб хтось їх довів", – сказав Глава УГКЦ Любомир.

Предстоятель УГКЦ розповів, що перед представниками Ватикану греко-католиків часто звинувачують чи то в "розгромі трьох православних єпархій" (хоча і сьогодні у структурі УПЦ діють Львівська, Івано-Франківська та Тернопільська єпархії), чи в "насильному відібранні православних храмів", чи в "перешкоджанні будівництва нових церков". "Якщо б ми почули серйозні, аргументовані закиди, то це було б важливим фактом, але досі нас звинувачували, не надаючи жодних доказів", – наголосив кардинал Гузар.

"Я не знаю жодного випадку, коли б ми забрали хоча б один православний храм, збудований вірними РПЦ. У 1946 році Російська Православна Церква в Західній Україні отримала від держави понад 500 храмів. Годі сказати, що це були храми РПЦ", – пояснив Глава УГКЦ. За словами Блаженнішого Любомира, у час виходу УГКЦ з підпілля траплялися прикрі випадки, коли громада розділялася і були великі непорозуміння. Але це вже давно минуло і сьогодні практично немає конфліктних ситуацій.

"Якщо ми маємо справді такий великий вплив на місцеву владу, то чому ще до сьогодні нам не повернули усіх приміщень біля собору Святого Юра у Львові?", – запитав Предстоятель УГКЦ, відповідаючи на закид, що УГКЦ через місцеву владу чинить спротив будівництву нового катедрального собору УПЦ у Львові. "Ще перебуваючи у Львові, я два рази офіційно звертався і до обласної, і до міської влади із тим, що Православна Церква має право отримати землю для будівництва нового храму. Я це виразно сказав", – пояснив Глава УГКЦ.

На завершення Блаженніший Любомир сказав: "Я все ще чекаю на об’єктивні докази того, що греко-католики насильно забрали якісь храми чи що перешкоджають будувати нові церкви".

Нагадаємо, голова відділу зовнішніх церковних зв`язків (ВЗЦЗ) Московського патріархату архієпископ Волоколамський Іларіон в бесіді з Папою Римським Бенедиктом XVI 19 вересня звернув увагу понтифіка на становище православних Західної України, де внаслідок насильницьких дій греко-католиків на рубежі 1980-1990-х років були практично розгромлені три православні єпархії.

Читайте також:

Московський патріархат: власна церква Україні не потрібна

Московський патріархат підкреслив, що патріарх Кирил не буде агітувати в Україні

Кулачні бої за церкву влаштували священики на Чернігівщині

Філарет поскаржився на Кирила в СБУ та міліцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: