Московський патріарх: лідер українських "розкольників" має надію на порятунок

Патріарх Кирило звернувся до членів Української православної церкви Київського патріархату із закликом покаятися і повернутися до канонічної Церкви.

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило підтвердив самостійний статус Української православної церкви з правами широкої автономії, а усіх "розкольників" закликав покаятися.

"Церква ніколи не відступає від своїх слів. І коли вустами Помісного Собору був підтверджений статус самостійної у своєму управлінні Української православної церкви з правами широкої автономії, то підтверджувався він не для того, щоб його скасувати", - заявив він після богослужіння в Києво-Печерській лаврі на День Хрещення Русі.

Патріарх спростував заяву про те, що він нібито приїхав до України з метою "обмежити права і можливості предстоятеля Української церкви".

"Не для того приїздить патріарх в Україну, але, щоб разом з предстоятелем Української православної церкви, єпископатом всієї нашої Церкви, українцями, росіянами, молдаванами, людьми інших національностей, свідчити світу, зокрема і тут, в Україні, про Христа розп'ятого і воскреслого ", - заявив патріарх Кирило.

Він подякував митрополиту Київському Володимиру за подвиг його служіння, зазначивши, що весь життєвий шлях предстоятеля української Церкви "є свідченням відданості Божій Церкві, любові до свого народу".

"Ніколи не перестану захоплюватися подвигом вашого служіння", - сказав патріарх Кирило владиці Володимиру.

Предстоятель також звернувся до членів невизнаної канонічними Церквами Української православної церкви Київського патріархату із закликом покаятися і повернутися до канонічної Церкви.

"Я хочу знову звернутися до тих, хто в розколі. Любов Христова поширюється на всіх, і служителі цієї любові не можуть чинити те, що протилежно Слову Божу. Тому ми будемо будувати стосунки з братами нашими, які перебувають у розколі, з одного боку, на основі правди церковної, а з іншого - на основі любові ", - заявив патріарх Кирило.

За його словами, навіть лідер розкольників, тобто "навіть той, хто більше всіх грішить, не повинен втрачати надію на порятунок, тому що заради всіх зійшов на хрест Спаситель, проливши Свою кров не стільки за праведників, скільки за грішників".

У своїй проповіді патріарх Кирило торкнувся також теми Російського світу.

"Російський світ, знову кажу для нетямущих, не має жодного відношення до політики і влади. Це той світ, де для святі єдиної Церкви, де подвиг рівноапостольний живе і діє у віках", - уклав патріарх.

Нагадаємо, патріарх Кирило приїхав до України 20 липня. За минулий рік це вже третій його візит в Україну. Востаннє патріарх був у Києві на інавгурації президента Віктора Януковича.

Цього разу Кирило пообіцяв, що їздитиме до України щороку, і навіть частіше. Зокрема, глава РПЦ планує і надалі відзначати в Києві День Хрещення Русі.

Читайте також:

В центрі Києва зібралися тисячі прихильників Філарета

Патріарх Кирило: Янукович служить духовній просвіті свого народу

Дівчата з FEMEN розіп'яли себе, протестуючи проти візиту Кирила. ФОТО

Синод РПЦ закликав українських "розкольників" покаятися

Залиште свій коментар