Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Московський патріархат порівняв надання Томосу Україні з анексією Криму

Там називають це "анексією території УПЦ".

Надання Вселенським патріархатом автокефалії Українській православній церкві в УПЦ МП порівнюють з анексією Криму

Таке порівняння здійснив голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ Московського патріархату архієпископ Климент виданню "Настоящее время".

"Рішення Константинопольської патріархії абсолютно не відповідає ні канонічному праву, ні церковним принципам існування помісних церков. Природно, такі дії повинні отримати відповідь з боку нашої церкви", - сказав він, пояснюючи розрив з Константинополем.

За словами Климента, надання автокефалії Українській православній церкві можна порівняти з анексією Росією Криму. 

"Те, що зараз відбувається з боку Константинополя, - це анексія території Української православної церкви. Те, що робить сьогодні Константинопольський патріархат, порівняно з анексією Криму", - сказав він.

ВідеоКурс на самоізоляцію. РПЦ розірвала відносини із Константинопольським патріархатом

Так вирішили на засіданні синоду у Мінську, яке скликав московський патріарх Кирил. Обидві церкви припиняють євхаристійне спілкування із Константинополем. На практиці це означає, що російські клірики не братимуть участь у спільних літургіях разом із ієрархами та священниками Вселенського патріархату, а віряни РПЦ не зможуть причащатися і молитися у храмах опонента, зокрема і на грецькій горі Афон.

Курс на самоізоляцію. РПЦ розірвала відносини із Константинопольським патріархатом

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

У понеділок, 15 жовтня, Російська православна церква заявила про розірвання відносин з Константинопольським патріархатом

Залиште свій коментар

Вибір редакції