Московський Патріархат відхрестився від скандального ходу на Софіївській площі

Керівництво церкви вважає, що хресного ходу організували провокатори.

Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП заявив, що церква не причетна до хресного ходу, яка відбулася на Софіївській площі у Києві 17 липня. 

У Московському Патріархаті заявили, що жоден клірик церкви не брав у ньому участі та не надавав її учасникам благословення на подібні політичні акції. Також в УПЦ МП зазначили, що Синод церкви у 2008 році заборонив проводити хресий хід під політичними гаслами. 

"Вочевидь, ця дешева провокація була здійснена з метою дискредитації УПЦ. Про це свідчить той факт, що провокатори вільно себе почували в центрі міста, позуючи під фото- та відеокамерами", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, у неділю, 17 липня, в Києві біля Софії Київської зібралися люди, схожі на вірян Московського Патріахату. Вони вигукували "Пусть воскреснет вторая Россия!" і співали "Боже, царя храни!", тримаючи в руках зображення та ікони Миколи ІІ. 

Хресна хода Московського патріархату перетворилася на VIP-захід із фейс-контролем

Журналісти ТСН спробували приєднатися до хресної ходи вірян Московського патріархату, що йдуть зі сходу України до Києва. Виявляється, стати учасником цього заходу по дорозі не так просто.

Служба безпеки України вбачає в проведенні хресного ходу, який організував Московський патріархат, ризики дестабілізації ситуації в Україні. Але голова СБУ Василь Грицак запевняє, що спецслужби роблять усе можливе, аби не допустити провокацій. На початку місяця учасники хресного ходу стартували двома колонами - одна зі Свято-Успенської Святогірської лаври на Донеччині, інша - з Почаївської лаври на Тернопільщині.

Серед прочан помічали людей військової статури, а серед атрибутів - так звані "гвардійські стрічки" та значки російського царя Миколи Другого. 27 липня вони зустрінуться в Києві перед Днем хрещення Київської Русі. На загальному молебні очікується близько 30 тисяч прочан.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: