Москва висилає двох українських дипломатів

Росія та Україна балансують на межі дипломатичної війни. Москва відповіла Києву на наміри вислати генконсула в Одесі.

Москва запропонувала Києву у зв'язку з недружніми діями української влади відносно російських дипломатів достроково завершити місію генконсула України в Санкт-Петербурзі й одного з радників посольства України в Москві.

Проте рішення відносно генконсула буде припинено. Про це повідомляє МЗС РФ.

29 липня посол України в Москві Костянтин Грищенко був запрошений до МЗС Росії, де відбулася його бесіда із статс-секретарем - заступником міністра закордонних справ РФ Григорієм Карасіним.

"Послу України було зроблено догану у зв'язку з недружніми діями української влади відносно двох дипломатичних представників Росії на Україні: генерального консула в Одесі та старшого радника російського посольства, яким було запропоновано завершити свою місію на Україні", - повідомили в російському міністерстві.

Не дивлячись на те, що рішення відносно генерального консула Росії українська сторона "припинила", російська сторона розцінює акцію офіційного Києва як відверто антиросійський крок, що завдає удару по стосунках між Росією і Україною, вважає МЗС.

Послу України було повідомлено, що російська сторона пропонує українській достроково завершити місію генерального консула України в Санкт-Петербурзі та одного з радників посольства України в Москві. При цьому рішення російської сторони відносно генерального консула України в Санкт-Петербурзі з врахуванням принципу взаємності також буде припинено.

Як відзначає МЗС, Україна була заздалегідь попереджена по дипломатичних каналах про відповідальність за негативні наслідки недружніх по відношенню до Росії дій.
"При цьому російська сторона знов підкреслює зацікавленість в розвитку стосунків співпраці та добросусідства з Україною, в чому зацікавлені народи наших двох країн", - говориться в повідомленні.

Нагадаємо, 27 липня стало відомо, що Україна вимагає в Росії відкликання високопоставленого дипломата - генконсула РФ в Одесі Олександра Грачова, якого звинувачують у антиукраїнській діяльності.

Також на вимогу української влади країну залишає радник посольства РФ Володимир Лисенко.

Вимога Києва до Лисенка може бути пов'язаною з проблемами між РФ та Україною довкола Чорноморського флоту. Останнім часом у Криму сталося кілька випадків затримання вантажівок з російськими ракетами, що перевозились без узгодження з українською стороною.

Читайте також:

Україна вже готує документи для виведення ЧФ Росії

Молдова депортує 5 українських спостерігачів

Грецьке посольство не збирається відправляти з України консула-хама

Київ вимагає відкликати генконсула Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: