Москва не віддала Україні газ Фірташа

Навколо газу RosUkrEnergo, який хоче забрати Україна, може знову розпочатися скандал.

"Газпром" не володіє правами на газ компанії RosUkrEnergo, що знаходиться в українських підземних сховищах, і не передавав Україні права на це паливо.

Таку заяву оприлюднило управління інформації "Газпрому".

"Ні "Газпром", ні "Газпром експорт" не володіють правами на газ RosUkrEnergo, що знаходиться в підземних сховищах газу України, і відповідно, не здійснювали будь-які операції з цим газом, в тому числі не передавали "Нафтогазу України" будь-які права відносно вказаного газу", - заявляє російський газовий монополіст.

Нагадаємо, перед цим "Нафтогаз України" заявив, що згідно з українсько-російськими газовими домовленостями Україна отримала право вимагати від RosUkrEnergo борг компанії перед "Газпромом", сума якого становить 1,7 мільярда доларів.

В рахунок цього боргу "Нафтогаз" отримав право на 11 мільярдів кубів блакитного палива, що належать RUE та зберігаються у підземних газосховищах України.

RosUkrEnergo направила керівникам "Нафтогазу" та української митниці лист, у якому пообіцяла в суді оскаржити відчуження в неї блакитного палива, що знаходиться в українських сховищах.

Крім того, тодішній керівник української митниці Валерій Хорошковський відмовився розмитнювати газ RUE.

Читайте також:

Фірташ погрожує Україні міжнародним судом

"Газпром" розраховує на контракт з Києвом на 20-30 років

Фірташ відмовляється від "Надри" через тиск Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: