Москва не забере в українців скандальну "націоналістичну" бібліотеку

Уряд Москви налаштований продовжувати підтримку Бібліотеки української літератури: українці - найчисельніша національна меншина столиці Росії.

Уряд Москви налаштований продовжувати підтримку діяльності Бібліотеки української літератури.

Про це повідомили у посольстві України в Москві за підсумками сьогоднішньої зустрічі посла України в Росії Володимира Єльченка з мером Москви Сергієм Собяніним.

"Сергій Собянін заявив, що Уряд Москви налаштований продовжувати підтримувати діяльність Бібліотеки української літератури м. Москви", - йдеться у повідомленні посольства.

Як підкреслювалося під час зустрічі в мерії Москви, на сьогодні українці становлять найчисельнішу національну меншину столиці Росії. Вони активно працюють в усіх найважливіших сферах суспільного життя – політиці, державному управлінні, економіці, науці, освіті, культурі.

У повідомлені зазначається, що уряд Москви завжди приділяв важливу увагу задоволенню потреб культурно-національного розвитку українців, які мешкають в місті. Саме на цьому ґрунтується незмінна підтримка з його боку діяльності Бібліотеки української літератури як важливого осередку української культури.

Зустріч Єльченка з Собяніном відбулася на виконання доручення президента Віктора Януковича сприяти прискоренню остаточного врегулювання ситуації навколо Бібліотеки української літератури м. Москви.

Нагадаємо, 23 грудня 2010 року відділ боротьби з екстремізмом МВС РФ під час обшуку вилучив із Бібліотеки української літератури в Москві більш як 50 книг для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Працівники міліції в електронному каталозі набрали слово "націоналізм" і вилучили всі видання, в яких було виявлено це слово.

24 грудня посол України в РФ Володимир Єльченко повідомив, що книги з бібліотеки вилучено в рамках кримінальної справи за фактом розповсюдження екстремістської літератури.

26 грудня директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що після цього бібліотека опечатана й закрита. За її словами, 24 грудня в бібліотеці відбувся другий обшук, у результаті якого було вилучено жорсткі диски з комп'ютерів, а також читацькі квитки.

12 січня в Міністерстві закордонних справ України повідомили, що Бібліотека української літератури в Москві повністю відновила роботу в звичайному режимі.

14 січня у Бібліотеці української літератури в Москві відбувся третій обшук, у ході якого було вилучено сервер, директора побив співробітник міліції.

16 січня Надзвичайний і Повноважний Посол України в РФ Єльченко повідомив, що ситуацію навколо Бібліотеки української літератури у Москві буде остаточно врегульовано найближчим часом.

Бібліотека української літератури була створена постановою уряду Москви від 19 грудня 2000 року.

Читайте також:

Українську бібліотеку у Москві знов обшукали, директора побила міліція

"Ксенофобська" бібліотека у Москві запрацювала

З української бібліотеки в Москві вилучено націоналістичну літературу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: