Москва незадоволена, що російська мова досі не є офіційною в Україні

Відомий російський політик Костянтин Затулін обурений тим, що український парламент досі не прийняв скандальний закон "Про мови в Україні"

Депутат Державної думи РФ, директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін вважає "тривожним дзвінком" нерозгляд Верховною радою проекту закону "Про мови в Україні", який передбачає розширення сфер вжитку російської мови в Україні та фактично визнає двомовність держави.

Про це Затулін заявив у Севастополі під час виступу на міжнародній науково-практичній конференції "Особливий статус Севастополя і його реалії".

За словами російського депутата, закон "Про мови в Україні", "безперечно, мав бути прийнятий. Те, що зусиллями певних політичних сил - як опозиційних, так і таких, які перебувають у самій правлячій коаліції - цей закон покладено "під сукно", не розглянутий Верховною радою України, це дуже серйозний, тривожний дзвінок, і це, безумовно, турбує нас у Російській Федерації також. Хоча ми не втратили довіри до "перезавантаження" російсько-українських відносин".

Як відзначив Затулін, "ми в РФ - звичайно, хай ніхто нас до цього не штовхає - не припинятимемо контактів з діючою владою України, не розмовлятимемо з нею так, аби нашкодити нашим відносинам. Ми терплячі люди, ми чекаємо, що ті питання, які свого часу бралися на озброєння силами правлячою коаліцією, перш за все Партією регіонів, були програмами - а серед них і питання про федералізацію України, вони знайдуть своє місце в поточній політиці президента і чинного уряду". Зрештою, сказав він, час є для цього. "Але хай ніхто не ображається, ми тут хотіли б звернути увагу до того, що є невирішені проблеми", - сказав депутат Держдуми.

За словами Затуліна, "нас турбує, що далеко не всі вирішено питання, пов`язані з оформленням реальної двомовності". Він вважає, що "треба сказати дякую тим депутатам, які внесли законопроект "Про мови в Україні". Хоча, наголосив політик, "цей проект - ми його аналізували - є дуже компромісним, неостаточним вирішенням питання про статус російської мови".

Затулін додав: "Принаймні, я вважаю, що з цієї точки зору є незадовільним як останнє, остаточне слово в статусі російської мови. Але цей закон є значним кроком вперед, і він, принаймні, задає напрям руху".

Нагадаємо, зараз до Верховної ради внесено закон, який передбачає розширення сфер вжитку російської мови в Україні та фактично визнає двомовність держави. Документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

Губернатор Донецької області, заступник голови обласної організації Партії регіонів Анатолій Близнюк прогнозує, що парламент ухвалить відповідний закон у листопаді.

Читайте також:

Закон про мови у поглядах аналітиків: Турки нас навчать

Російську мову в Україні узаконять в листопаді

У школах Грузії російську мову замінили англійською

ПР ініціює створення російсько-українських шкіл

В Адміністрації президента пропонують зробити три офіційні мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: