Москва: нова газова війна буде тільки з вини України

У "Газпромі" сподіваються уникнути нових паливних конфліктів на Новий рік, але на всякий випадок перестрахувалися і вже звинуватили в них Україну.

Російський "Газпром" не бачить причин для повторення газових конфліктів з Україною. Разом із тим, у компанії вважають, що нова газова війна можлива тільки з вини української сторони.

Про це заявив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов. "Те, як зараз складаються наші взаємини, як зараз йдуть платежі, і те, які документи ми вчора підписали, напевно, дозволяє нам розраховувати, що об`єктивно причин для якихось конфліктних ситуацій напередодні Нового року немає", - сказав він.

Разом із тим, він зауважив, що головне в цій ситуації - щоб в Україні не відбулося якихось форс-мажорів або відвертих провокацій, що поставили би під загрозу виконання усіх зобов`язань.

"Зокрема, я можу нагадати, що минулого року 30 грудня, у вихідний день, київський суд ухвалив рішення про визнання діючого контракту на транзит таким, що не діє. На жаль, повністю виключити таку можливість не можна, але ми щиро сподіваємося на те, що все буде нормально", - наголосив Купріянов.

Він також висловив упевненість, що якщо щось піде не так, то в цьому буде винна Україна. "Це однозначно", - додав Купріянов.

Нагадаємо, у середу, 25 листопада, офіційний представник "Газпрому" також заявив, що наступного року середня ціна російського газу для України становитиме 280 доларів за тисячу кубометрів.

Обсяг поставок блакитного палива буде знижено до 33,75 мільярда кубометрів із запланованих 52.  Купріянов також зауважив, що внаслідок цього "Газпром" недоотримає понад 5 мільярдів доларів.

Напередодні Росія та Україна підписали додаток до газової угоди, який дозволяє зменшити обсяги поставо російського газу. відтепер також знято з порядку денного питання російських штрафів за недобір газу.

Читайте також:

Росія дозволила Україні купувати менше газу

Найбільш дохідною компанією України названо "Нафтогаз"

Україна не отримала від Росії грошей за транзит газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: