Москва обіцяє "відплатити" Києву за Черномирдіна

Росія обіцяє вдатися до "відповідних дій", якщо Україна оголосить Віктора Черномирдіна "персоною нон грата".

Росія не залишить без реакції можливе оголошення російського посла в Україні Віктора Черномирдіна персоною нон грата.

"Якщо відносно російського посла буде застосована стаття 9 Віденської конвенції про дипломатичні стосунки (передбачає оголошення персоною нон грата голови або іншого члена дипломатичного представництва), це не залишиться без відповідної реакції російської сторони", - заявило 18 лютого джерело в МЗС РФ.

За його словами, "подібні демарші не вписуються в лінію формування дружніх стосунків між Росією і Україною". В російському МЗС заявили, що даний крок Києва спрямований на свідоме нагнітання напруженості та емоцій в україно-російських стосунках.

Що ж до виступів Віктора Черномирдіна, то в Москві підкреслили, що він відомий образністю і яскравістю своїх промов.

У свою чергу, лідер ЛДПР Володимир Жириновській вважає, що вислати Черномирдіна погрожує резидент України Віктор Ющенко - для того, щоб підняти свій виборчий рейтинг.

"Це черговий акт ворожих дій влади України відносно російського посла.. Війни, звичайно, ніякої не буде, але це дії президента України для того, щоб загострити відносини, оскільки у нього немає жодної можливості виграти вибори і це слабкість наших дипломатів", - сказав Жириновській.

Як повідомлялося, напередодні посла РФ в Києві Віктора Черномирдіна викликали до МЗС України. Там його звинуватили в "недружніх" і "украй недипломатичних" висловах і пригрозили визнати персоною нон грата в Україні.

Директор Інституту країн СНД Костянтин Затулін заявив, що рішення оголосити посла іноземної держави персоною нон ґрата можно розцінювати як проголошення війни.

Окрім Черномирдіна, українські дипломати звинуватили в порушенні Віденської конвенції генеральних консулів Росії в Харкові та Одесі, а також деяких працівників російського посольства.

Читайте також:

Черномирдіна погрожують оголосити персоною нон ґрата

Черномирдін хоче пустити українську трубу на металобрухт

Черномирдін працюватиме в Україні "до кінця"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: