Москва поскаржилась ОБСЄ на порушення прав росіян в Україні

Кремль заявив, що в Україні та Грузії росіяни не мають доступу до освіти й отримання інформації рідною мовою.

Міністерство закордонних справ РФ стурбоване "погіршенням ситуації" з дотриманням прав російських співвітчизників в Україні та Грузії.

Про це повідомили в Департаменті інформації і преси МЗС РФ за результатами зустрічі міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Кнутом Воллебеком.

"Під час бесіди з російського боку було висловлено занепокоєння погіршенням ситуації з дотриманням прав російських співвітчизників в Україні й у Грузії, зокрема, у сфері доступу до освіти російською мовою і отримання інформації російською. Було висловлено впевненість, що відповідні дискримінаційні кроки влад України і Грузії не залишаться без уваги і належної реакції Верховного комісара", - говориться в повідомленні.

Сторони також обмінялися думками про ситуацію в галузі міжетнічних відносин і забезпечення прав національних меншин у зоні відповідальності ОБСЄ.

Нагадаємо, МЗС Росії 19 листопада розповсюдило заяву, в якій назвало росіян державоутворюючим народом в Україні та висловило обурення тим, що російська мова не має офіційного статусу в Україні.

Читайте також:

Лужков став на захист російськомовного населення України

Литвин: російська мова – історично друга в Україні

У Москві зізналися, що від України в них шизофренія

ВР Криму відмовилась від перейменування на "Верховный совет"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: