Москва вважає, що Україна порушила міжнародні норми

МЗС Росії: влада України, поставляючи зброю до Грузії, порушує міжнародні зобов`язання і при цьому намагається створити видимість легітимності своїх дій.

Про це заявив офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко, коментуючи виступи українських офіційних осіб на "збройну" тему.

"Представник Держекспортконтролю України днями висловив подив у зв`язку із звинуваченнями в порушенні Україною міжнародних домовленостей, зокрема норм ОБСЄ, при постачаннях зброї до Грузії", - йдеться в коментарі Нестеренка на офіційному сайті МЗС РФ.

Напередодні збройного конфлікту в Південній Осетії Україна постачала Грузії, зокрема, зенітно-ракетні комплекси, танки і системи залпового вогню.

"Доводиться нагадати поважним українським представникам, що відповідно до пункту 4(b) Документу 1993 року "Принципи, регулюючі передачу звичайних озброєнь" усі держави-учасники ОБСЄ (включаючи Україну) узяли на себе політичне зобов`язання утримуватися від постачань зброї, які вели б "до затягування або загострення будь-якого існуючого збройного конфлікту", "створювали загрозу миру", "використовувалися б у репресивних цілях", привносили до будь-якого регіону "дестабілізуючий військовий потенціал" або іншим чином сприяли б "виникненню регіональної нестабільності", - заявив представник МЗС.

За його словами, всі ці положення, підтверджені у 2000 році в Документі ОБСЄ про легку і стрілецьку зброю, найочевиднішим чином застосовні до Грузії.

"Здійснивши масштабні постачання зброї до Грузії і відмовляючись визнати необхідність запобігання ремілітаризації цієї країни, Україна і деякі інші держави ОБСЄ порушують вказані зобов`язання", - підкреслив Нестеренко.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: