Москва: Янукович обіцяв вирішити питання ЧФ РФ без шкоди для Росії

Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що за чинного українського керівництва "не потрібно намагатися якісь політичні ігри влаштовувати" навколо флоту у Севастополі.

Росія і Україна не будуть влаштовувати "політичні ігри" навколо питання перебування російського Чорноморського флоту в Криму, вважає глава МЗС РФ Сергій Лавров.

"Президент України Віктор Янукович обіцяв вирішити питання Чорноморського флоту без шкоди для "стратегічних дружніх відносин з Росією". Термін перебування ЧФ РФ в Криму продовжено на 25 років після 2017 року з можливою пролонгацією", - зазначив Лавров.

"Були підписані базові угоди щодо Чорноморського флоту, вони абсолютно ніким не піддаються сумніву. Але в цих же базових угодах було зафіксовано, що деталі, найрізноманітніші, з питань, які будуть виникати в процесі перебування російського Чорноморського флоту на українській території, будуть погоджуватися в додаткових угодах", - сказав він.

Лавров зазначив, що таких додаткових угод вже "підписано кілька десятків".

"Залишаються ще проекти документів, які знаходяться в переговорному процесі", - додав він.

"Бувають ситуації, в яких відсутність такої договірно-правової бази створює проблеми. Але в нас за чинного українського керівництва є абсолютне зустрічне розуміння того, що потрібно не намагатися якісь політичні ігри влаштовувати на тлі відсутності деталізації ось цих ось домовленостей, а професійно, компетентно сідати і вирішувати ці питання", - наголосив російський міністр.

Нагадаємо, у квітні 2010 року президент України Віктор Янукович та президент Росії Дмитро Мєдвєдєв підписали так звані "Харківські угоди", за якими термін перебування ЧФ РФ у Криму було продовжено на 25 років. Натомість Україна мала отримати знижку на газ. За рік ціна на газ для України так і не зменшилася.

Читайте також:

Росія змирилася з втратою Криму, але громадянство його населенню давати буде

В Україні значно побільшало противників "Харківських угод"

Росія готова віддати землі ЧФ РФ під "чорноморський Давос"

Російський адмірал: Росія ніколи не віддасть Севастополь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: