Москва запропонувала три варіанти делімітації Керченської протоки

Росія переконана, що у неї та України немає серйозних розбіжностей з питання Керченської протоки.

Москва пропонує Києву три варіанти врегулювання питання з Керченською протокою, кожен з яких спирається на ті чи інші прецеденти, які існують в міжнародній практиці. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Між Росією і Україною немає серйозних розбіжностей з питання Керченської протоки, - вважає міністр.

"По суті, у нас особливих розбіжностей з Україною немає", - заявив він під час прес-конференції за підсумками переговорів зі своїм українським колегою Костянтином Грищенком у Москві в четвер.

За його словами, сторони при врегулюванні питання Керченської протоки переслідують спільну мету, яка полягає в тому, що "ми хочемо, щоб обидві країни вільно користувалися Керченським каналом, щоб обидві країни спільно розробляли тут свої проекти: інфраструктурні, економічні тощо." .

У свою чергу глава української дипломатії розповів, що основним каменем спотикання при врегулюванні статусу Керченської протоки є "різниця підходів до того, що ми беремо за відправну крапку".

Грищенко пояснив, що українська сторона пропонує провести кордон по акваторії Керченської протоки у відповідності з тими рубежами, які були зафіксовані на ще радянських картах і які, на думку української сторони, визначали адміністративний кордон між Українською РСР і РРФСР за радянських часів. При такому розділі велика частина каналу переходила до України, а менша - залишалася на території Росії.

Водночас, глава МЗС України заявив, що Київ не відмовляється від ідеї спільної експлуатації даного каналу на паритетній основі. Крім того, українська сторона пропонує зафіксувати в договорі про делімітацію російсько-українського кордону положення, згідно з яким прохід іноземних військових суден Керченською протокою може здійснюватися лише за обопільної згоди Росії та України.

Тим часом Лавров заявив, що російська сторона не вважає лінії, проведені по акваторії Керченської протоки в радянський час, адміністративними кордонами, і вважає, що дані лінії були нанесені виключно для зручності ведення господарської діяльності в протоці.

Водночас, глава МЗС Росії висловив повну впевненість у тому, що обом сторонам вдасться знайти рішення, яке буде влаштовувати як Москву, так і Київ.

Як повідомлялося, раніше ЗМІ повідомляли, що Україна і Росія обговорять угоду про Керченську протоку в обмін на поступки щодо ЧФ РФ.

Читайте також:

Грищенко: Росія та Україна поділять Керченську протоку

Україна і Росія знову обговорять Керченську протоку

Україна вимагає від Росії зберегти кордон часів СРСР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: