Москва звинуватила українських чиновників у дерибані земель ЧФ РФ

У Росії стверджують, що українські чиновники, сподіваючись, що російський флот буде виведений з території України до 2017 року, віддали орендовані ЧФ РФ землі у приватні руки за чималі гроші.

Росія стверджує, що українські чиновники незаконно передали у приватне користування частину земель, орендованих за квітневою угодою Росією в Криму для розміщення Чорноморського флоту. За ці землі Москва, як стверджує російська сторона, щорічно платить Україні приблизно 10 млрд доларів.

Скандальна тема може бути порушена цього тижня на переговорах у Москві прем'єр-міністра України Миколи Азарова з Володимиром Путіним і на зустрічі президентів Віктора Януковича і Дмитра Мєдвєдєва. Тим часом основними темами зустрічей лідерів двох країн оголошено обговорення цін на газ і проблеми визначення кордонів у Керченській протоці.

Напередодні тему про незаконну передачу землі міськадміністрацією Севастополя підняли севастопольські ЗМІ. У розпорядженні агентства "Росбалт" опинилися документи, які підтверджують, що мерія під керівництвом нещодавно відправленого у відставку Сергія Куніцина ще до укладення двосторонньої угоди цього року передала приватникам 400 га орендованих земель РФ в Севастополі, тобто 10% від загальної площі. Ймовірно, в мерії сподівалися, що російський флот буде виведений з території України до 2017 року, на чому раніше наполягав колишній глава української держави Віктор Ющенко. За даними видання, ринкова вартість незаконно відчужених земель - до півмільярда доларів.

Як повідомив експерт комісії з перевірки законності земельних розпоряджень колишнього керівництва СМДА Ігор Сизов, акти про передачу земель укладали в поспіху. З осені минулого року до квітня, коли було ратифіковано угоду про продовження терміну оренди, міськадміністрація видала 38 розпоряджень щодо земель Чорноморського флоту. З них 13 стосуються землевідведень у власність громадянам та юридичним особам. Причому 7 актів були видані в день зміни керівництва Севастопольської міської держадміністрації - 6 квітня 2010 року.

Місцеві експерти підозрюють, що передача земель здійснювалася за санкції колишнього командування Чорноморського флоту, відправленого у відставку, крім того, в аферу були утаємничені дипкорпуси обох країн. Як повідомили джерела в МЗС Росії і України готувалися угоди про корекцію меж ділянок земель, орендованих Чорноморським флотом. Планувалося замість цінних ділянок передати флоту інші землі, а доходи від продажу землі поділити. Проте, за деякими даними, українська сторона не виконала умов домовленості.

Скандал спалахнув у серпні, коли президент Янукович направив до Севастополя комісію Генпрокуратури, яка і виявила порушення закону. За підсумками перевірки вже заарештований і знаходиться в СІЗО голова наглядової ради "КримНДІпроект" Олександр Гресс, діловий партнер колишнього мера Куніцина. Його звинувачують у крадіжці з бюджету близько 8 млн доларів. Сам колишній градоначальник, а нині постійний представник президента в Криму Куніцин в даний час знаходиться на лікуванні в Швейцарії.

Адміністрація Севастополя також підозрює в незаконній роздачі під котеджі і дачі 250 га земель лісового фонду в південнобережній зоні Севастополя. Встановлено, що всього адміністрація Куніцина з листопада минулого року по квітень 2010 видала 60 розпоряджень про дачу згоди юридичним особам на розробку проектів землеустрою та 25 - про передачу земель лісового фонду у власність дачних і житлово-будівельних кооперативів.

Москва вже готує судовий позов про повернення незаконно переданих земель, орендованих Чорноморським флотом. З великою долею ймовірності можна сказати, що тема може бути порушена як на переговорах Путіна і Азарова в Москві в четвер, так і на зустрічі Мєдвєдєва з Януковичем у п'ятницю.

Читайте також:

Севастополь розчарувався в угоді про ЧФ РФ

Герман: чим вам заважає російський флот у Криму?

Україна і Росія змінять укази Ющенка щодо ЧФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: