Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Москві довіряти не можна". Філарет спростував заяву російських церковників

Глава УПЦ КП роз'яснив, що було у листі, направленому російській церкві.

"Ніколи нічого не просив у Москви і каятись ніколи не буду," - так відреагував Глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет на заяву російських церковників про те, що він нібито прохав Російську православну церкву зняти з нього анафему, а також просив вибачення і примирення, йдеться у ТСН.16:45.

Зараз у Москві триває Архієрейський собор, куди з'їхалися представники православної церкви з різних країн. Звідти і надійшла скандальна інформація. Філарет підтвердив, що листа справді писав. Але йшлося не про помилування, а про порозуміння. Написати цього листа його попросила Російська церква заради відновлення діалогу. Це стало б можливим, якби Собор скасував усі свої рішення про анафему та відлучення українського священства.

ВідеоВ УПЦ КП спростували заяву Москви про те, що патріарх Філарет просив вибачення і примирення

Але у Москві обдурили та використали листа з політичною метою. Перемови з Російською православною церквою Київський патріархат готовий вести лише про визнання Москвою незалежності Української церкви, заявив Філарет.

"Ніякого покаяння в тому, що я обрав шлях автокефалії Української православної церкви не було, нема і не буде. Бачите, як Москва обманює. Їй довіряти не можна", - заявив Філарет на прес-конференції. 

Напередодні лист Філарета розтлумачили у прес-служба Київської Патріархії. у повідомленні йдеться про те, що ініціатором відновлення діалогу та зближення УПЦ-КП і РПЦ став патріарх Московський і всієї Росії Кирило, котрий за посередництвом одного з митрополитів звернувся до патріарха Київського і всієї України Філарета з проханням про початок вирішення комплексу проблем, що накопичилися між церквами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції