"Мотор Січ" в обхід заборони експортує деталі армії РФ – ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент компанії має цілу низку підприємств в Росії, стверджують журналісти.

Українське авіаційне підприємство "Мотор Січ" постачає Росії деталі для авіаційних двигунів попри заборону на експорт військової техніки до країни-агресора. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

Журналісти вказують,  що 2014 року головним ринком збуту вказаного заводу офіційно була РФ, зокрема і російська оборонка. Почесним президентом компанії  "Мотор Січ" є Герой України, нардеп чотирьох скликань та член комітету нацбезпеки та оборони В'ячеслав Богуслаєв. Бере участь він і у цьогорічних позачергових парламентських виборах – йде самовисуванцем по мажоританому округу № 77 у Запоріжжі.

В'ячеслав Богуслаєв
УНІАН
В'ячеслав Богуслаєв

За даними журналістів, Богуслаєв та директор представництва "Мотор Січ" у Москві Петро Кононенко  мають цілу низку підприємств у Росії: "Борисфен", "Лосиный остров", "ЦИАМ", "Авиаремонт-МС", "ВКМС" та "ВК-МС".  Так, компанія "Борисфен" обслуговує ФСБ РФ.  На сайті російських держзакупівель вказана інформація, що у 2015 та 2017 роках вона отримала $ 3,5 млн на подовження строку роботи авіаційних двигунів моделі АІ-9В.  Окрім цього компанія "Борисфен" обслуговує двигуни для компанії "Універсал-авіа" в окупованому Криму, що займається авіаційними перевезеннями й обслуговуванням авіації на півострові.

Кілька державних заводів компанія отримала і від російського підприємства  "Летный отряд "Россия". Вона займається обслуговуванням посадовців збройних сил РФ, керівників російських спецслужб і перевозить безпосередньо президента Росії Володимира Путіна.

Ще одна російська компанія В'ячеслава Богуслаєва — "ВКМС" —від  2015 до  2016 року постачала деталі для двигуна ТВ3-117 виробництва "Мотор Січ" на російський 218 авіаремонтний завод. Ці деталі постачалися з України напряму російській компанії Богуслаєва.

Представники "Мотор Січ" і Богуслаєв заявляли, що українські деталі встановлюються виключно на двигуни цивільної авіації РФ, але їх приймало військове представництво міністерства оборони Росії.

Від 2018 року  "Мотор Січ" почала масово постачати деталі для двигунів у Боснію та Герцеговину, на новостворену компанію D.O.O Inzeniring BN. Туди було доправлено понад 600 вантажів з деталями для двигунів моделі ТВ3-117. У міжнародній митній базі вказується, що надалі ця боснійська компанія відправляла вантажі з аналогічним деталями для гелікоптерів до Росії.

Журналісти повідомляють, що підприємство Богуслаєва продовжує працювати на непідконтрольній Україні території. На сайті компанії вказано, що від грудня 2017 року вона втратила контроль над управлінням активами Сніжнянського машинобудівного заводу.  

Справу щодо фінансування тероризму представниками заводу "Мотор Січ" СБУ відкрила 2016 року.  Повідомлялося, що підприємство заплатило терористам 32 млн російських рублів.

Нагадаємо, раніше журналісти-розслідувачі оприлюднили масштабне розслідування про корупцію і розкрадання в оборонному комплексі України. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, ексчлен Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. Оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Розмір розкрадання становить не менше 250 мільйонів гривень. Антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження, а Гладковського звільнили з РНБО.

Експрезидент України Петро Порошенко після оприлюднення журналістського розслідування увів в дію рішення РНБО про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції