Моторика, увага та альтернатива планшету: дитячий психолог розповіла про користь надпопулярного спінера

Іграшці після стрімкого злету популярності пророкують не менш раптову "пенсію".

Нова іграшка, на якій зациклився світ: спінер за півроку став найпопулярнішою забавкою для дорослих і дітей. Цінова політика модної розваги – від 100 до кількох тисяч гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Крутилка, яку вертять на пальцях, не зважаючи на свою простоту, завоювала кілька континентів. Спінери роблять пластикові, металеві, гумові й дерев'яні, різного розміру та кольорів, із підсвіткою та навіть із вмонтованою музикою. Рівень майстерності володіння спінером визначається тривалістю його розкручування. Іграшки продаються в інтернеті, магазинах та навіть на дорогах.

ВідеоКорисно чи негативно: який впливає на людей популярна іграшка спінер

Першу подібну іграшку створила американка Кетрін Геттінгер у 1990-х роках для своєї дитини, в якої була патологічна м'язова втома, але тоді популярності вона не набула. Фахівці відносять спінер до сенсорних іграшок, які розвивають моторику та допомагають дітям із розсіяною увагою концентруватися. Також спінер допомагає заспокоювати надмір активних чад. "Якщо моя дитина приділяє увагу спінеру, а не планшету, то я вважаю, що це взагалі супер-винахід", - зізнається психолог Лариса Россол.

Однак американські школи такі іграшки заборонили, бо це відволікає від уроків, а в інтернеті ще й можна знайти майстер-класи, як чіпляти до іграшок леза і гостряки. Український дитячий психолог натомість вважає, що нашкодити спінер не може, бо монотонні рухи, як і дихання чи така ж хода, лише розслабляють і дають мозку відпочинок. На відміну від, скажімо, популярної іграшки 1990-х – тамагочі, котрий постійно тримав дитину в напрузі.

Фотогалерея Несподівані подарунки: в Німеччині на берег викинуло тисячі іграшок LEGO і Kinder (8 фото)

Спінер можна порівняти з пружинкою або з йо-йо, а ще краще з дзиґою, яка нічого, крім цікавості в дитини, не викликає. І швидко відійде, бо фахівці нагадують: як і будь-яка мода, ця – не затримається надовго.

Кореспондент ТСН Наталія Гончарова

Залиште свій коментар