Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мовні пристрасті на Буковині: націоналісти пікетували румунський культурний центр у Чернівцях

Для лідера місцевої нацменшини активісти принесли спеціальну грамоту.

Націоналісти пікетували румунське культурне товариство в Чернівцях. Представники "Правого сектору", "Громадянського корпусу" та інших організацій звинуватили румунів у діях на догоду Росії, повідомляє кореспондент ТСН.

До приміщення, де знаходиться просвітницький центр  Eudoxiu Hurmuzachi, активісти прийшли з наліпками "Урочисте представництво Путіна на Буковині". Таким чином націоналісти висловили протест проти позиції голови кульутрного центру Василя Терицану, котрий був організатором мітингу румуномовного населення проти закону про освіту у Чернівцях.

ВідеоУкраїнський закон про освіту підкинув дров у вогонь політичної агітації угорців та румунів

Націоналісти наклеїли імпровізовану адресну дошку на вітрину культурного центру та хотіли вручити грамоту її голові. Однак адміністратор румунського ресторану з цієї ж будівлі пояснив, що Терицану зараз перебуває у Румунії, тож грамоту йому лишили у ресторані.

Раніше Олег Тудан у блозі на tsn.ua порівняв мовну та політичну ситуацію на Буковині з бездумним похованням радіоактивних відходів. "Маємо "під носом" (хоча насправді — на периферії, можливо, тому і не видно з кабінетів столиці) класичний тлійний конфлікт — і його схожість з тим, що пізніше переросло в сепаратизм на Донбасі, надто кидається в очі, аби з цим шуткувати. Та і дійові особи майже ті самі — політики колишньої Партії регіонів, а нині "Опозиційного блоку", та попи Московського патріархату", - зауважив автор публікації.

Залиште свій коментар

Вибір редакції