Мовний скандал в Одесі: омбудсмен розповів, що загрожує організаторам заходу

Мовний скандал в Одесі: омбудсмен розповів, що загрожує організаторам заходу

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь / Фото: Людмила Денісова / Facebook

Відвідувачку вигнали із бізнес-заходу після прохання перейти на українську мову.

В Одесі 15 червня стався новий мовний скандал на бізнес-заході. Відвідувачку вигнали із залу після прохання до спікера дотримуватись законів України і перейти на українську мову. На інцидент відреагував уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За його словами, реакція буде жорсткою, адже цькувати за мову та виганяти з публічної події – це предмет уваги правоохоронних органів. 

"Одеський мовний скандал – це класична історія про граблі, на які наступили організатори. Запросивши на захід людей, які вимагали забезпечити їхнє право на інформацію державною мовою, ініціатори "бізнес-заходу", маючи іншомовних спікерів, порушили одразу декілька статей мовного закону і кримінального кодексу. Це, на жаль, та проблема, яка все ще має місце у свідомості нечисленної когорти зросійщених сучасників", — прокоментував він.

Кремінь наголосив, що порушники будуть покарані. 

"Нікому не дозволено такі грубі зловживання стосовно громадян України. Сподіваюся і на реакцію місцевої влади, яка зобов’язана створити умови та, у разі порушень, діяти і належним чином відреагувати. В цій ситуації, яка виникла під час війни, яка точиться і за право на українську – особливо", — резюмував мовний омбудсмен.

Нагадаємо, у Києві на дівчину напали проросійські чоловіки.

Читайте також провідні новини дня:

В Одесі спалахнув мовний скандал на бізнес заході

В Одесі спалахнув мовний скандал на бізнес заході

Повʼязані теми:

Наступна публікація